اپلموبایل

ارتقاء آیفون به جدیدترین نسخه چقدر هزینه دارد؟

با معرفی آیفون های 2019 اپل، بسیاری از طرفداران در سراسر دنیا به فکر افتاده‌اند تا به هر نحوی شده گوشی‌هایشان را به جدیدترین پرچمدار اپل ارتقاء دهند. از آنجایی که در کشور ایران هیچ نمایندگی رسمی اپلی وجود ندارد، بنابراین با عرضه رسمی آیفون از 29 شهریور و ورود آیفون های 11 به ایران شاهد قیمت‌های متفاوت و البته عجیب و غریب خواهیم بود که این مسئله به نوسانات ارز و سو استفاده برخی اشخاص در هفته‌های آغازین بستگی دارد. با این حال در این گزارش قصد داریم به پیش خرید آیفون از طریق وبسایت این شرکت و البته سرویس‌دهندگان مخابراتی بپردازیم و اینکه تعویض آیفون های قدیمی با آیفون های 2019 چقدر هزینه خواهد داشت؟ بنابراین در این مطلب به قیمت این دیوایس در ایران اشاره‌ای نخواهیم داشت و تنها با قیمت رسمی اعلام شده توسط شرکت  اپل سر و کار داریم. اما ارتقاء آیفون به جدیدترین نسخه چقدر هزینه دارد؟

برخلاف سامسونگ و دیگر شرکت‌ها، اپل در دوره پیش خرید طرح‌های تشویقی و جوایزی را برای کاربرانش در نظر نمی‌گیرد و آیفون 11 هم از این قاعده مستثنا نیست. با این وجود در صورت خرید آیفون 11، 11 پرو و یا 11 پرو مکس افراد می‌توانند از اشتراک یکساله رایگان سرویس اپل تی‌وی پلاس هم استفاده کنند.

مقایسه آیفون 11 و آیفون XR / کدام گوشی ارزان اپل مناسب است؟

اعتبار تعویض آیفون چیست؟

اما گذشته از ارائه سرویس اپل تی‌وی‌ پلاس، طبق روال اپل، زمانی که بخواهید گوشی آیفون قدیمی خود را با جدیدترین پرچمدار این شرکت تعویض کنید، اپل آیفون قدیمی شما را با مبلغی پایین‌تر از قیمت آکبند خریداری می‌کند و این لیست قیمت هرساله توسط آیفون و در زمان معرفی پرچمدار جدید تعیین می‌شود.

حال با معرفی آیفون 11، شرکت اپل اعلام کرده که در صورت تمایل به تعویض آیفون 8 پلاس با آیفون‌های 2019 افراد 300 دلار اعتبار تعویض دریافت می‌کنند. اعتبار دریافتی برای تعویض آیفون 10 با آیفون‌‌های امسال هم 400 دلار در نظر گرفته شده است. برای درک بهتر این مسئله درصورتی که بخواهید آیفون 8 پلاس خود را با آیفون 11 تعویض کنید، شما با تحویل دادن آیفون 8 پلاس و پرداخت مابه‌التفاوت آن یعنی 399 دلار صاحب یک آیفون 11 64 گیگابایتی خواهید شد. البته ارزش دقیق آیفون فعلی شما بستگی به حافظه داخلی آن دارد. در پایین می‌توانید لیست ارزش آیفون‌های قبلی را جهت معاوضه با آیفون‌های 2019 اپل مشاهده کنید.

ارتقاء آیفون به جدیدترین نسخه

البته همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، ارتقاء آیفون به جدیدترین نسخه با استفاده از این طرح‌ها ممکن نیست.

اختلال در عملکرد آیفون‌های قدیمی‌ همزمان با رونمایی از آیفون 11

ضمنا این طرح تعویض متعلق به شرکت اپل است و سرویس‌دهندگان مخابراتی هرکدام به صورت جداگانه طرح‌های مختلفی را برای تعویض و ارائه آیفون‌های جدید برای خریداران در نظر می‌گیرند. در ادامه به طرح‌های معاوضه سه اپراتور T-Mobile، ورایزن و AT&T اشاره کرده‌ایم.

T-Mobile

اگر شما T-Mobile را به عنوان اپراتور آیفون خود انتخاب نمایید، می‌توانید آیفون 11 نسخه 64 گیگابایتی را با پرداخت ماهانه 29.17 دلار به مدت 24 ماه خریداری کنید.

البته این اپراتور در صورتی که بخواهید آیفون قدیمی خود را به آیفون 11 ارتقاء دهید، امکانات و تخفیفات خوبی را برای شما در نظر گرفته. مثلا اگر بخواهید آیفون 7 خود را به آیفون 11 ارتقاء دهید، T-Mobile تا 350 دلار به شما تخفیف خواهد داد.

همچنین هزینه خرید آیفون 11 پرو نسخه 64 گیگابایتی از طریق این سرویس دهنده مخابراتی ماهانه 31.25 دلار به مدت دوسال است. این هزینه ماهانه برای خرید آیفون 11 پرو مکس هم 31.25 دلار به مدت دو سال است البته با این تفاوت که برای خرید این مدل شما ابتدا باید مبلغ 349.99 دلار را به صورت نقد پرداخت کنید.

کدام را بخریم ؟ آیفون 11 یا آیفون XR

ورایزن (Verizon)

شرکت ورایزن آیفون 11 نسخه 64 گیگابایتی را با پرداخت ماهانه 29.16 دلار به مدت 24 ماه عرضه می‌کند. آفر ویژه این شرکت برای خریداران این است که در صورتی که بخواهید برای اولین بار اپراتور خود را به ورایزن تغییر دهید می‌توانید تا 700 دلار تخفیف برای خرید آیفون‌های 2019 دریافت کنید که مبلغ دقیق تخفیف به مدل آیفون شما بستگی دارد.

همچنین این اپراتور آیفون 11 پرو نسخه 64 گیگابایتی را با پرداخت ماهانه 41.66 دلار و به‌صورت 24 ماهه عرضه می‌کند. آیفون 11 پرو مکس هم با پرداخت ماهانه 45.83 دلار طی دو سال توسط این شرکت عرضه می‌شود.

با تعمیرپذیرترین گوشی دنیا آشنا شوید : فیرفون 3

AT&T

شرکت AT&T هم آیفون 11 نسخه 64 گیگابایتی را با پرداخت ماهانه 23.34 دلار به صورت ماهانه عرضه می‌کند. ضمنا مشترکین فعلی AT&T که آیفون 11 را خریداری کنند، با خرید یک خط نامحدود دیگر می‌توانند یک آیفون 11 رایگان دریافت کنند.

این اپراتور آیفون 11 پرو نسخه پایه را با پرداخت ماهانه 33.34 دلار طی مدت 30 ماه به خریداران عرضه می‌کند و این رقم برای آیفون 11 پرو مکس 36.67 دلار به صورت ماهانه است.

منبع: ورج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا