اپل

اولین مودم اختصاصی 5G اپل چه زمانی آماده می‌شود؟

اپل به تازگی با خرید کسب‌وکار تولید مودم‌های 5G شرکت اینتل، رسما ورود خود به بازار مودم‌های موبایلی 5G را اعلام کرد. قراردادی که یک میلیارد دلار برای اپل آب خورد و اکنون این شرکت بی‌صبرانه در انتظار ساخت اولین تراشه مودم 5G خود است.

در همین رابطه، امروز خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان می‌دهد این انتظار چندان طولانی نخواهد بود و احتمالا در سال 2021، شاهد عرضه اولین مودم 5G اهالی کوپرتینو خواهیم بود. گفتنی است پیشتر برخی منابع خبر ادعا کرده بودند که این مودم در سال 2022 یا 2025 آماده خواهد شد.

اپل احتمالا در چند مرحله، از مودم‌های 5G در آیفون‌های خود استفاده خواهد کرد و از آن‌جایی که تا شش سال دیگر با شرکت کوالکوم قرارداد دارد، بنابراین، عجله‎‌ای ندارد و تلاش می‌کند تا نمونه‌ای تمام‌عیار و عاری از هرگونه نقص‌وعیب را تولید کرده و در دل تمامی‌محصولات خود به کار ببرد.

اپل همواره به دنبال استقلال خود از دیگر شرکت‌ها بوده، اما نمی‌تواند بی‌گدار به آب بزند و از آن‌جایی که بسیاری از محصولات کنونی و آینده این شرکت نیازمند مودم‌هایی با قابلیت برقراری ارتباط سلولی هستند، می‌بایست محتاطانه و درست گام بردارد.

شرکت اینتل پیش‌تر اعلام کرده بود که مودم‌های 5G خود را تا سال 2020 تولید خواهد کرد. حال و با توجه به محلق شدن تیم اینتل به مهندسان اپل، احتمال آماده شدن این مودم تا سال 2021 دور از ذهن نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا