تکنولوژی

طراحی اپلیکیشنی که میزان قند موجود در نوشیدنی‌ها را نشان می‌دهد

حتما برای شما نیز پیش آمده که بخواهید بدانید میزان قند موجود در نوشیدنی که خریداری کرده‌اید چقدر است. اگرچه می‌توان با نگاهی به برچسب ثبت‌شده بر روی ظرف نوشیدنی، به اطلاعاتی نسبی در این زمینه دست یافت اما در بسیاری از موارد نمی‌توان به این اطلاعات اطمینان کرد و یا حتی در برخی از محصولات،جزئیاتی در این زمینه منتشر نمی‌شود.

برای این منظور، یکی از کاربران ژاپنی به نام «داییکی شیمیزو» تصمیم گرفت تا ابزاری را برای این منظور طراحی کند. وی اخیرا موفق به طراحی اپلیکیشنی شده که قادر است قند موجود در انواع نوشیدنی‌ها را اندازه‌گیری کند.

کار با این اپلیکیشن نیز بسیار ساده است و تنها کاری که باید انجام دهد، اسکن بارکدی است که بر روی نوشیدنی درج شده است. با این کار، اپلیکیشن طراحی شده قادر خواهد بود تا میزان قند موجود در نوشیدنی را نشان دهد.

البته طراحی چنین اپلیکیشن‌هایی چندان هم جدید نیست. برای مثال اپلیکیشن MyFitnessPal قادر است با اسکن بارکد محصولات، میزان مواد مغذی موجود در آن را به نمایش درآورد. با این‌حال، تمایز اپلیکیشنی که شیمیزو طراحی کرده، این است که قادر است اطلاعات را به صورت بصری نشان دهد. بدین ترتیب، کاربر می‌تواند بفهمد که با مصرف این نوشیدنی، چند حبه قند را وارد بدن خود خواهد کرد.

متاسفانه این اپلیکیشن هنوز به مرحله عرضه و دانلود نرسیده است. شیمیزو اعلام کرده که این اپلیکیشن را حدود یک سال پیش طراحی کرده و با توجه به درخواست‌های کاربران، قصد دارد نسخه iOS این اپلیکیشن را به‌زودی در اپ‌استور در اختیار کاربران قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا