تکنولوژی

۱۰۰ میلیون کاربر اشتراکی در اسپاتیفای

اسپاتیفای امروز ۱۰۰ میلیون کاربر اشتراکی دارد. اسپاتیفای به تازگی درآمدش را منتشر کرده و شخص شد که این سرویس محبوب ۱۰۰ میلیون کاربر دارد که اشتراک خریده‌اند و ۱۱۷ میلیون کاربر هم دارد که به‌صورت مجانی از آن استفاده می‌کنند و با گوش دادن به تبلیغات برای این شرکت درآمدزایی دارند.

اسپاتیفای در اواخر ماه فوریه امسال به سراغ بازار هند رفته است. اسپاتیفای گفته در هفته اول بیش از یک میلیون نفر در هند مشترک این سرویس شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود پس از چهار هفته این کاربران بیشتر از دو برابر شوند.

البته اجازه ندهید این اعداد شما را گول بزند. اسپاتیفای هنوز یک شرکت سودده نیست و احتمالا به این زودی‌ها هم سودده نخواهد شد. از طرفی دیگر سرویس‌های استریمینگ روز به روز درحال افزایش هستند و مردم هم از این سرویس‌ها استقبال می‌کنند.

در سال‌های اخیر هم پادکست بر سر زبان‌ها افتاده و طرفداران فراوانی پیدا کرده است. اسپاتیفای هم به این موضوع خوش‌بین است و سرویس پادکست خود را هم راه اندازی کرده است.

مهمترین چالش اسپاتیفای شاید مقابله با اپل موزیک باشد. سرویسی که اپل آن را دقیقا از اسپاتیفای کپی کرد تا شاید به لطف کاربران آیفون این سرویس مورد اقبال قرار بگیرد. البته کاربران اپل موزیک هنوز از یک چهارم همه کاربران اسپاتیفای هم کمتر هستند و این نشان دهنده کیفیت بالا در سرویس‌دهی اسپاتیفای است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا