شبکه‌های اجتماعی

سانسور تصاویر خشن اینستاگرام

سانسور تصاویر خشن اینستاگرام راه حل این شرکت برای امن کردن این پلتفرم است.

در قابلیت جدیدی که این هفته در اینستاگرام معرفی شد، مطالب SELF-HARM یا پست هایی که از تصاویر خشن استفاده می‌کنند به طور خودکار سانسور شده و تصاویر تار دیده می‌شود.

سانسور تصاویر خشن اینستاگرام در حالی انجام گرفته که طی همین ماه اخیر، خانواده‌ای بریتانیاییی مدعی شدند که دخترشان بعد از دیدن تصاویر خشونت بار  در اینستاگرام  و همچنین وبسایت پینترست، دست به خودکشی زده است.

پدر  Molly Russell، دختر بچه 14 ساله انگلیسی که در ماه ژانویه اقدام به خودکشی کرده، طی مصاحبه با چندین رسانه عنوان کرد که شبکه اینستاگرام را تا حدودی مقصر مرگ دختر خود می‌داند.

وی در مصاحبه با وبسایت The Sun مدعی شد که پلت فرم شبکه‌های اجتماعی پر از تصاویر خشونت‌آمیز هستند و به نوعی نحوه صدمه زدن را به کاربران کم سن و سال آموزش می‌دهند.

شاید همین باعث شده تا سانسور تصاویر خشن اینستاگرام به عنوان راه حلی برای مقابله با این موضوع در نظر گرفته شود.

Adam Mosseri، مدیر ارشد بخش محصولات اینستاگرام، نامه‌ای رسمی منتشر و در آن اعلام کرد که مرگ Molly، مسئولان این شبکه اجتماعی را بر آن داشته تا نوعی قابلیت محافظتی جدید برای جلوگیری از مشاهده کامل  چنین پست‌هایی توسط کاربران نوجوان اعمال کند.

Mosseri  بعد از به پا خواستن موج انتقاد شدید بر علیه این شبکه اجتماعی در بریتانیا در پیغام خود نوشت:« ما در حیطه مسائل خطیری همچون خودکشی و پُست‌های خشونت آمیز، هنوز به حد دلخواه خود نرسیده‌ایم. ما باید هر کاری می‌توانیم انجام دهیم تا از کاربران آسیب پذیر جامعه اینستاگرام در برابر خطرات این پلت فرم بیشتر محافظت کنیم.»

ما باید هر کاری می‌توانیم انجام دهیم تا از کاربران آسیب پذیر جامعه اینستاگرام در برابر خطرات این پلت فرم بیشتر محافظت کنیم آدام موساری – مدیر محصول اینستاگرام

 

Mosseri  در نامه خود اشاره کرد با وجود اینکه قوانین موجود اینستاگرام انتشار پست‌های شامل تصاویر خشن را ممنوع می‌سازد، اما باید اقدامات بیشتری در این راستا انجام بگیرد تا چنین پست‌هایی قبل از انتشار متعدد در این شبکه و دیده شدن آنها توسط کاربران آسیب پذیر، حذف شود.

برنامه اینستاگرام برای اینفلوئنسرها

سانسور تصاویر خشن اینستاگرام

Mosseri  در ادامه نامه خود از تلاش‌های تیم مهندسین و برنامه نویسان این شرکت برای پیدا کردن راه حل کاربردی برای این معضل می‌گوید:« ما مهندسین حرفه‌ای و بازرسان تحلیل گر مطالب داریم که دائما در تلاش‌اند تا کاربران این شبکه مطالب خشونت بار را کمتر جستجو و مشاهده کنند.»

آقای موسری از همین فرصت استفاده کرده و قابلیت « sensitivity screens» را به عنوان تلاشی برای سخت‌تر شدن تماشای چنین پست‌های معرفی کرد. در قابلیت « sensitivity screens»، پست‌های حاوی تصاویر خشن و Self Harm، سانسور و مات می‌شود.

سخنگوی دیگری از شبکه اینستاگرام نیز اعلام کرده که قابلیت « sensitivity screens» برای پست‌هایی کاربرد دارد که هنوز به دلیل نقض قوانین شبکه، حذف نشده‌اند.

Mosseri  می‌گوید که دیده شدن تصاویری که تحت این قابلیت سانسور می‌شوند، بسیار سخت‌تر از تصاویر پُست‌های معمولی است و امید است که همین نکته، نقش نوعی بازدارنده را ایفا کرده و تعداد کمتری کاربر را در معرض تصاویر خشن قرار دهد.

مرتبط:

پرلایک ترین عکس اینستاگرام

هشدار مرکز ماهر درباره اپلیکیشن های اینستاگرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا