فیسبوک

اینترنت ارزان پرسرعت فیسبوک در ایستگاه جدید

پروژه اینترنت پرسرعت ارزان فیسبوک ، وای فای فیسبوک یا اکسپرس وای فای فیسبوک حالا به ایستگاه جدید رسیده است.

حدود 1 سال پیش بود که فیسبوک طی بیانیه‌ای اعلام کرد قصد دارد پروژه سرویس اینترنت ارزان « اکسپرس وای فای » را در 5 کشور اجرایی کند. حال فیسبوک می‌خواهد پروژه اکسپرس وای فای را در کشور ششم یعنی غنا هم آغاز کند.

قیمت اینترنت پرسرعت ارزان فیسبوک رایگان نیست اما آنقدر پایین است که می‌توان گفت حتی افراد فقیر هم می‌توانند آن را استفاده کنند.

فیسبوک با همکاری شرکت مخابراتی Vodafone غنا سرویس اینترنتی اکسپرس وای فای را در برخی مناطق کشور غنا آغاز کرده است.

این سرویس اینترنت پرسرعت ارزان فیسبوک در حال حاضر در برخی از شهرهای این کشور از جمله نیما، جیمز تاون، کاندا، پیگ فارم و مرکز این کشور یعنی آکرا قابل استفاده است.

این پروژه به منظور ارائه اینترنت به مناطقی که از اینترنت کابلی محروم هستند ارائه می‌شود.

مرتبط: فیسبوک به مناطق دورافتاده اینترنت دو گیگابیتی می‌رساند

 

اینترنت ارزان پرسرعت فیسبوک برای مردم محروم

معاون وزیر ارتباطات غنا در مصاحبه تلویزیونی خود از تلاش‌های فیسبوک و شرکت Vodafone غنا در جهت ارائه این سرویس به شهرهای محروم این کشور تشکر کرد و گفته که این پروژه به اهداف دولت این کشور در جهت بهره مندی تمام شهروندان از اینترنت پرسرعت کمک به سزایی کرده است.

شرکت فیسبوک به منظور اجرای اینترنت ارزان پرسرعت در مناطق مختلف جهان با سرویس دهندگان مخابراتی فعال در همان مناطق همکاری می‌کند و بسته‌های اینترنتی ارزان قیمت را به افراد ساکن در آن مناطق ارائه می‌دهد. قیمت پایه این بسته‌های اینترنتی در کشورهای غنا از 20 سنت آغاز می‌شود.

فیسبوک از چند ماه قبل آغاز پروژه سرویس اکسپرس وای فای را اعلام کرده بود. در این طرح فیسبوک به تولید کنندگان اکسس پوینت این اجازه را می‌دهد که سخت افزار و زیرساخت‌های لازم و مطابق با سرویس اکسپرس وای فای را طراحی و تولید کنند.

در سرویس اکسپرس وای فای فیسبوک قبلا در کشورهای هند، کنیا، اندونزی، تانزانیا و نیجریه هم عرضه شده بود.

هنوز چشم انداز دقیقی از پروژه‌های آینده اکسپرس وای فای فیسبوک منتشر نشده و هیچ آمار و ارقامی در رابطه با تعداد کاربرانی که در حال حاضر از این سرویس استفاده می‌کنند وجود ندارد.

مرتبط: پدر اینترنت و پروژه اینترنت مردم محور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.