فیسبوک

نگرانی کنگره آمریکا از ترکیب فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ

فیسبوک دیروز اعلام کرد که قصد ترکیب سرویسهای اینستاگرام، واتس‌اپ و فیسبوک را دارد و حالا امروز نگرانی اعضای کنگره آمریکا را در زمینه این ادغام شاهد هستیم.
دیروز نیویورک تایمز خبر را برای اولین بار منتشر کرد و مشخص شد مارک زاکربرگ به دنبال این است که کاربران سه اپلیکیشن بتوانند به هم پیام بدهند.
این کار باعث افزایش سه اپلیکیشن به هم می‌شود به خصوص فیس‌بوک که ظاهرا دیگر برای نسل جوان جذاب نیست.
اما واقعیت این است که بعد ازماجرای کمبریج آنالیتیکا و متهم شدن به مقابله نکردن با فیک نیوز و فروش اطلاعات کاربران دیگر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که به فیس‌بوک اعتماد داشته باشد.
این موضوع شامل نمایندگان کنگره آمریکا هم می‌شود.
آنها نگرانند که ترکیب اپلیکیشن‌های متعلق به فیس‌بوک باعث قدرتمندتر شدن و خطرناک‌تر شدن این شبکه اجتماعی شود.
یک عضو کنگره آمریکا از حزب دموکرات از ایالت کالیفرنیا به نام Ro Khanna نخستین انتقادها را انجام داد.
او در توییتر نوشت:

« این ادغام باید از نظر قوانین رقابتی مورد توجه قرار گیرد. تصور کنید در صورتی که امروز اینستاگرام و واتس‌اپ با فیس‌بوک رقابت داشتند چقدر دنیا جای بهتری بود. یک رقابت واقعی شکل می‌گرفت که مزیت حفظ حریم خصوصی اش به کاربران تعلق می‌گرفت.»
همچنین یک سناتور دموکرات دیگر به نام Ron Wyden هم این موضوع را یک چالش از نظر حفاظت داده و حفظ حریم خصوصی کاربران خوانده است.
او در ایمیلی به بیزنس اینسایدر می نویسد:

“من سوال های زیادی در مورد چگونگی ترکیب این سرویس ها در فیس بوک دارم. به نظرم این کار باعث تضعیف امنیت و رمزگذاری واتس اپ میشود چیزی که ضربه بزرگی به امنیت میلیون ها نفر در سراسر جهان خواهد بود»
وی همچنین می‌گوید: “اگر فیس بوک این کار را انجام دهد، بنابراین می تواند اطلاعات شخصی ما را برای سود بیشتر برداشت کند. به همین دلیل من معتقدم قانونی قدرتمند در حوزه حریم شخصی باید تصویب کنیم.»
انتظار می‌رود با حساس شدن مقامات قضایی و همچنین رگولاتوری آمریکا این موضوع به یک چالش بزرگ برای فیس بوک تبدیل شود.

منبع
businessinsider

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا