خودرو

رانندگی با خودروی جدید ب‌ام‌و با استفاده از واقعیت مجازی

شرکت ب‌ام‌و (BMW) قصد دارد در جریان نمایشگاه CES 2019 در شهر لاس وگاس از سیستم «رانندگی آزمایشی مجازی» خود رونمایی کند.

در این سیستم خودرو قادر خواهد بود در یک فضای واقعیت مجازی به‌صورت خودکار و بدون راننده حرکت کند. قرار است این سیستم در نسخه‌ی‌ای از کانسپت جدید خودروی شرکت ب‌ام‌و یعنی «Vision iNEXT» به‌کار گرفته شود.

ورود به عرصه خودروهای بدون راننده هدف جدیدی است که تمامی غول‌های خودروسازی امروزه آن را دنبال می‌کنند و این مسئله برای شرکت بی ام و هم به امری حساس و حیاتی تبدیل شده است.

در کمپین تبلیغاتی اخیر این کمپانی، ب‌ام‌و راننده‌ای را نشان داد که در حالی وارد محل کار خود شد که انگار یک فعالیت خاصی را در طول رسیدن به محل کار انجام داده و نشانه‌ای از انجام یک سفر خسته کننده با خودرو به سمت محل کار در چهره او دیده نمی‌شود.

مرتبط: پیش‌بینی‌ها از نمایشگاه CES 2019

شاید این تبلیغ قصد دارد این تفکر را در ذهن بیننده به وجود بیاورد که در خودروهای اتوماتیک جدید ب‌ام‌و راننده هم همانند دیگر سرنشینان خودرو است نیازی نیست تمام ذهن و حواسش را روی رانندگی به سمت مقصد بگذارد.

اما این سبک رانندگی جدید که ب‌ام‌و آن را معرفی می‌کند چه تفاوتی با سبک و شیوه‌های قبلی دارد؟ تفاوت اینجاست که در این سبک به جای نرمش یا ورزش کردن تا مقصد، ب‌ام‌و یک محیط جدید را در خودرو برای شخص راننده تعریف و مهیا کرده که نام آن را هم «فضای مورد علاقه راننده» نامگذاری کرده.

این سیستم رانندگی جدید همچنان به فرمان مجهز است بنابراین به احتمال زیاد رانندگان در استفاده واقعی همچنان بایستی هوشیار باشند تا در مواقع نیاز فرمان خودرو را در دست بگیرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا