تکنولوژی

پیام‌های 81 هزار نفر برای فروش!

پیام‌های داخل فیسبوک بیش از 81 هزار نفر هک شده است و در سایتی برای فروش گذاشته شد. اولین بار این حمله در ماه سپتامبر اعلام شد، زمانی که هکر این ماجرا موضوع را در فروم خود مطرح کرد و حالا همه این پیغام‌ها را برای فروش گذاشته است. این هکر اطلاعات را از یک افزونه آلوده برای مرورگر به دست آورده است و حالا پیام‌های هر اکانت را به قیمت 10 سنت برای فروش گذاشته است. خود این گروه اعلام کرده‌اند که به 120 میلیون اکانت دسترسی دارند اما از نظر متخصصان امنیت این عدد واقعیت ندارد.

پس از مشخص شدن حمله فیسبوک بلافاصله با مدیران مرورگرهای مختلف در تماس بود تا مطمئن شود این افزونه از کار افتاده است و دیگر کسی نمی‌تواند از آن استفاده کند. بیشتر اکانت‌های هک شده در اکراین و روسیه بودند اما اطلاعات کاربرانی از آمریکا و انگلستان هم سرقت شده است.

در گفت‌وگو با کاربرانی که اکانت آنها قطعا هک شده است مشخص شد که عکس‌های زیادی برای دوستانشان فرستاده‌اند و مکاتبات فراوانی از طریق مسنجر فیسبوک داشته‌اند. در چند ماهه اخیر حملات زیادی به فیسبوک انجام شده و این جدی‌ترین حمله به پلتفرم فیسبوک نیست. حمله قبلی در سپتامبر اتفاق افتاد که اطلاعات حساب 50 میلیون کاربر هک شد و یک فاجعه بزرگ برای این شبکه اجتماعی به بار آورد.

منبع: د ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا