تکنولوژی

گزارش مالی سه ماهه سوم 2018 سامسونگ

روز گذشته شرکت سامسونگ طبق عادت همیشگی خود گزارش مالی سه ماهه سوم 2018 را منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که زیرمجموعه‌های شرکت سامسونگ در بخش‌های مختلف از لحاظ درآمد و سدآوری چگونه عمل کرده‌اند و همچنین درآمد و سود کلی در این سه ماه مشخص شده است.

در کل سامسونگ در بخش فروش جهانی پیشرفت خوبی داشته و با افزایش 5 درصدی، رقم فروش خود را در این دوره سه ماهه به 57.46 میلیارد دلار رسانده. علاوه بر این سود شرکت در این دوره نسبت به دوره گذشته 20 درصد افزایش داشته و به 14.41 میلیارد دلار رسیده است.

دیگر زیرمجموعه‌های شرکت سامسونگ در بخش تولید رم، حافظه داخلی، چیپست‌ها، مودم‌ها و غیره توانسته‌اند در این دوره سه ماهه بیش از 11.98 میلیارد دلار سودآوری برای شرکت داشته باشند که این مقدار تقریبا 78 درصد سود کلی سامسونگ در این دوره محسوب می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که امروزه زیرمجموعه‌های سامسونگ در بخش تولید چیپ‌ها و قطعات داخلی دیوایس‌های هوشمند نقش مهمی در سودآوری شرکت و تحقق اهداف مالی سامسونگ ایفا می‌کنند.

ضمنا بخش نمایشگر سامسونگ هم در این دوره 965 میلیون دلار درآمد برای شرکت کسب کرده است. البته فروش پنل‌های نمایشگر تنها به اسمارت‌فون‌ها محدود نمی‌شود و به پنل تلویزیون‌ها نیز مربوط می‌شود. همانطور که می‌دانید سامسونگ بزرگترین تولیدکننده پنل‌های اولد در دنیا و تامین‌کننده پنل نمایشگرهای گوشی‌های آیفون شرکت اپل و همچنین گوشی‌های پیکسل شرکت گوگل است.

در پایان هم نوبت به بخش موبایل می‌رسد که در این بخش سامسونگ در این دوره توانسته از فروش اسمارت‌فون‌های خود 21.86 میلیارد دلار درآمد کسب کند. اما زمانی که به سود خالص این بخش نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که سامسونگ از فروش اسمارت‌فون‌ها تنها 1.96 میلیارد دلار درآمد کسب کرده که این رقم در مقایسه با دوره دوم امسال و همچنین در مقایسه با همین دوره در سال گذشته خیلی پایین‌تر است.

نکته بعدی اینکه پیش‌بینی‌ها برای سال 2019 خیلی مثبت نیستند اما سامسونگ قصد دارد فروش اسمارت‌فون‌های رده بالای خود را از طریق تغییر ظاهر و طراحی آنها افزایش دهد و از طرف دیگر از جدیدترین تکنولوژی‌ها در گوشی‌های میان رده خود استفاده کند. این می‌تواند به معنی معرفی گوشی‌های انعطاف‌پذیر (تاشو)، سنسورهای درون نمایشگری، شبکه 5G و حتی سنسورهای دوربین درون نمایشگری باشد.

منبع: فون آرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.