تکنولوژی

پیام مشکوک پلی استیشن را از کار می‌اندازد

طبق گزارش‌ها تعداد زیادی از دارندگان پلی‌استیشن 4 در پلتفرم ردیت و دیگر شبکه‌های اجتماعی یک پیام حاوی کاراکترهای عجیبی را دریافت کرده‌اند که موجب کرش کردن کنسول پلی‌استیشن می‌شود. در برخی موارد این کرش کردن‌ها تا حدی پیچیده شده که کاربران برای بازگردانی دستگاه به حالت نرمال مجبور به ریست فکتوری کردن کنسولشان شده‌اند.

چنین باگ‌هایی در گذشته در پلتفرم‌های موبایل دیده شده که در آنها یک سری پیام‌های حاوی کاراکترهای خاص موجب تغییر عجیب عملکرد دیوایس می‌شوند. اگر این گزارش‌ها حقیقت داشته باشند مطمئنا سونی سریعا دست به کار خواهد شد و یک فرم‌ور جدید را منتشر می‌کند تا این ایراد را برطرف کند. در کل شرکت سونی همواره تمایل دارد آپدیت‌های جدید را جهت ارتقاء عملکرد و امن‌تر کردن کنسول‌های خود منتشر کند.

حال قبل از اینکه سونی بخواهد اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد می‌توانید قدم‌های زیر را جهت جلوگیری از دریافت این پیام‌ها و  بروز اشکال در کنسولتان دنبال کنید.

اگر چینین پیامی دریافت کردید، آن را از طریق اپلیکیشن اندروید و آی‌اواس «PlayStation Messages» سونی حذف کنید و سعی نکنید آن را مستقیما از طریق کنسولتان حذف کنید.

در برخی از گزارش‌ها آمده حذف این دسته از پیام‌های مشکوک از طریق اپلیکیشن سونی برای جلوگیری از بروز اختلال در کنسول کافی است. اپلیکیشن پلی‌استیشن4 سونی را می‌توانید به صورت رایگان برای اندروید و آی‌اواس دانلود کنید.

دریافت پیام از طرف غریبه‌ها را محدود کرده و فقط از طرف دوستانتان پیام ردیافت کنید.

این کار هم از طریق ورود به این لینک و انتخاب گزینه Friends Only در بخش ویرایش تنظیمات پیام‌ها می‌توانید انجام دهید و هم می‌توانید در تنظیمات کنسولتان به ادرس Account Management>Privacy Settings بروید. سپس گزینه Personal Info را انتخاب کرده و در این قسمت هم گزینه Friends Only را انتخاب کنید تا دیگر پیامی از طرف کاربران غریبه دریافت نکنید.

دیتیابیس جدید برای سیستم پلی‌استیشن4 بسازیم

اگر کنسول شما هم ناخواسته دچار این حمله شده و پس از حذف پیام هنوز هم کنسولتان به خوبی عمل نمی‌کند، بهتر است کنسولتان را در حالت «Safe Mode» قرار دهید و دیتابیس جدید بسازید. این پروسه تاثیری بر روی دیتاهای ذخیره شده شما نخواهد داشت.

اگر شما هم چنین پیامی دریافت کرده‌اید، انجام این مراحل مطمئنا روش خوب و صحیحی برای بازگردانی وضعیت سیستم کنسولتان به حالت قبلی خواهد بود.

منبع: د ورج

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا