تکنولوژی

راه‌های دور زدن Screen Time

سیستم عامل جدید اپل iOS 12 دارای یک ویژگی مهم و مورد علاقه پدر و مادرهاست و آن امکان گذاشتن محدودیت روی زمان استفاده از برنامه‌هاست که با عنوان Screen Time در دسترس کاربران اپل قرار گرفته است. 
البته این نخستین نسخه از Screen Time است و طبیعتا دارای باگ‌ها و ضعف‌هایی هم هست چنانکه اخیرا مشخص شده که کودکان مسیرهایی را برای دور زدن این محدودیت اپل یافته‌اند. 
در یک بحث جدید که در سایت Reddit در این زمینه ایجاد شده پدر و مادرها از مسیرهای دور زدن این ویژگی اپل توسط فرزندانشان گفته‌اند. این مسیرها به این شرح است : 

نصب دوباره بازی‌های قدیمی 
یک کاربر گفته که پسر هفت ساله اش برای دور زدن Screen Time به حذف و نصب دوباره بازی‌ها متوسل می‌شود. کاری که باعث دور زده شدن این محدودیت می‌شود. این کاربر می‌نویسد وقتی زمان استفاده از یک اپلیکیشن تمام می‌شود او اپلیکیشن را حذف می‌کند و بعد از اپل استور دوباره آن را دانلود و نصب می‌کند و این بار بازی بدون محدودیت کار می‌کند. 

مرتبط: ویژگی‌های پنهان در iOS 12
ویژگی Screen Time در این است که به والدین اجازه می‌هد که زمان استفاده از یک گروه اپلیکیشن – مثلا بازی – را محدود کنند و مثلا زمان بازی‌ها را یک ساعت تعیین کنند اما ظاهرا این ویژگی شامل اپلیکیشن‌هایی که تازه نصب شده‌اند نمی‌شود. 

دیدن یوتیوب از طریق Messages
یک کاربر دیگر می‌گوید که فرزندش برای شکستن محدودیت تماشای اپلیکیشن یوتیوب لینک آن را برای خودش از طریق iMessages می‌فرستد و به این ترتیب در آنجا بدون محدودیت تماشا می‌کند. 
او می‌گوید که به خاطر این موضوع از فرزندش ناراحت نشده و البته مایل هم نیست که خود اپلیکیشن iMessages را مورد محدودیت Screen Time قرار دهد چون میخواهد ارتباطش با فرزندش را از این طریق حفظ کند. 
محدودیت Screen Time
یک کاربر دیگر به برخی محدودیت‌های Screen Time اشاره می‌کند از جمله اینکه راهی برای مدیریت Screen Time از طریق اکانت وب iCloud یا یک دستگاه اندرویدی وجود ندارد و حتما باید اینکار از طریق یک دستگاه موبایل iOS انجام گیرد. اپل حداقل می‌توانست به کاربران مک جازه دهد که Screen Time فرزندانشان را مانیتور کنند. 
او همچنین اشاره می‌کند اگر فرزندش چندین بار پسورد عبور از Screen Time را به اشتباه وارد کند باعث میشود دسترسی همه به Screen Time برای مدت ۱۰ روز محدود شود هرچند از دستگاه  iOS دیگر می‌توان تغییراتی را اعمال کرد. 
چیزی که جایگزین وظایف والدین نمی‌شود
با این حال برخی معتقدند که محدودیت‌هایی از نوع Screen Time به هر حال نمی‌تواند جای وظایف والدین بر کنترل همیشگی فرزندانشان را بگیرد. چنانچه فرزند حتی در صورت عدم دسترسی به تلفن می‌تواند به سراغ مسیرهای دیگری از جمله کار با کامپیوتر برود. یک کاربر می‌گوید: محدودیت ایجاد کردن برای فرزندان از طرقی مشابه Screen Time اقدامی شکست خورده است چون شما به عنوان والدین باید به آنها یاد دهید چه چیزی درست است و فرزندان خودشان انتخاب کنند. 

منبع: Cult Of Mac

مرتبط: 

مهم‌ترین قابلیتهای iOS 12

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.