آمازون

آمازون تا ۲۰۲۱ حدود ۳۰۰۰ فروشگاه آمازون گو افتتاح می‌کند

آمازون قصد دارد فروشگاه‌های تکنولوژیک بدون صندوق‌ خود را تا سال ۲۰۲۱ به ۳۰۰۰ فروشگاه برساند.

این اقدام یکی از بزرگترین تصمیم‌های بزرگترین خرده فروش آنلاین جهان بعد از خرید فروشگاه‌های زنجیره‌ای Whole Foods در سال ۲۰۱۶ بوده است.

این حرکت جدید آمازون در توسعه این فروشگاه‌ها رقابت نزدیکی با مغازه‌های زنجیره‌ای چون Kroger ، CVS و 7-Eleven و البته فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگی چون Walmart و Target هم هست.

نخستین نمونه از این فروشگاه‌ها که آمازون نام آنها را Go Store گذاشته در اواخر ۲۰۱۶ در شهر سیاتل آغاز به کار کرد در جایی که مقر خود آمازون هم در آن قرار دارد.

مرتبط: چرا سوپرمارکت جدید آمازون فقط ۳ کارمند دارد؟

از آن زمان به بعد آمازون در فکر بهبود مدل توسعه این فروشگاه‌ها بوده است. دومین فروشگاه نیز یک ماه قبل در سیاتل افتتاح شد و همین هفته گذشته یک فروشگاه دیگر در شیگاکو درهای خود را به روی مشتریان باز کرد.

امسال و سال آینده قرار است فروشگاه‌های بیشتری در سانفرانسیسکو و شیکاگو افتتاح شود .

آمازون بر اساس آنچه جف بزوس گفته در راه‌اندازی این فروشگاه‌ها هم تنوعی به کار خواهد گرفت  و لزوما مشابه هم نخواهند بود مثلا برخی از این فروشگاه‌ها قرار است صرفا غذاهای بسته بندی شده به فروش برسانند. همین موضوع توسعه سریع‌تر این فروشگاه‌ها را ممکن می‌کند.

آمازون تا پایان سال ۱۰ فروشگاه از این سری را افتتاح می‌کند و سال آینده نیز ۵۰ فروشگاه دیگر را به جمع فروشگاه‌های فعلی می‌افزاید. طی سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز تعداد فروشگاه‌ها را بسیار افزایش خواهد داد.

منبع: The Verge

مرتبط:

آمازون گو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا