تکنولوژی

تاچ سه بعدی از آیفون‌های آینده حذف می‌شود؟

اپل همزمان با معرفی آیفون جدیدش در سال 2015،  قابلیت لمس سه بعدی یا 3D Touch را معرفی کرد. حالا بعد از سه سال و معرفی مدل‌های جدیدتر آیفون، اپل در حال توسعه صفحات نمایش با تکنولوژی حساسیت به فشار است که به زودی معرفی خواهند شد.

بلین کورتیس یک تحلیل‌گر شرکت Barclays است. وی امروز اعلام کرد که بر اساس گزارش‌هایی که تا کنون منتشر شده، ظاهرا برخی از مدل‌های امسال آیفون به تکنولوژی لمس سه بعدی مجهز نیستند. کورتیس به دو آیفون جدید امسال اشاره می‌کرد که گزارش شده مجهز به صفحه نمایش OLED مجهز هستند (مانند آیفون 10). مدل سوم نیز که قرار است نسخه بزرگ‌تر آیفون 10 محسوب شود، صفحه نمایش ارزان‌تر LCD خواهد داشت. اما تحلیل‌گر سرشناس دیگری که مینگ چی-کو نام دارد معتقد است که مدل سوم نیز به قابلیت تاچ سه بدی مجهز نخواهد بود.

اگر فرضیه هر دو تحلیلگر درست باشد، نشان می‌دهد که قابلیت تاچ سه بعدی قرار است به کل از نسل جدید آیفون‌ها حذف شود. تاچ سه بعدی اولین بار همراه با آیفون 6 اس معرفی شد و حذف آن بعد از گذشت این زمان اندک، نشان از قبول شکست اپل درباره این ایده دارد.

در سال‌های اخیر، ایده تاچ سه بعدی حقیقتا توجه زیادی کسب نکرد و بسیاری از کاربران آیفون حتی نمی‌دانستند همچین قابلیتی روی گوشی‌هایشان وجود دارد. در کل این قابلیت چندان کارآمد دیده نشد ولی در حال حاضر روی اپل واچ هم وجود دارد.

برای اظهار نظر در مسئله شکست اپل در این زمینه، فعلا  زود است زیرا هنوز هم ممکن است تمام شایعات غلط از آب دربیاید. اپل ممکن است برای استفاده از این تکنولو‌ژی، متدهای دیگری را مورد استفاده قرار دهد و هیچکس (حتی تحلیل‌گران) نیز از آن خبر ندارند. به زودی همزمان با مراسم اپل که چند روز دیگر برگزار خواهد شد، همه چیز را خواهیم فهمید.

همچنین طبق گزارش MacRumors، آقای کو معتقد است که هیچ کدام از آیفون‌های آینده از قلم Apple Pencil پشتیبانی نمی‌کنند. طی ماه‌های گذشته شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر اینکه با بزرگ‌تر شدن اندازه نسل جدید آیفون‌ها، احتمال عرضه قلم اپل پنسل نیز همراه آنها وجود دارد اما طبق ادعای آقای کو، از آنجاییکه این قلم چندان با استقبال روبرو نشده بود، اپل احتمالا چنین تصمیمی را نمی‌گیرد.

آقای کورتیس همچنین پیش‌بینی کرده که نسخه ارزان‌تر Homepod سال آینده و ایرپاد جدید نیز اواخر همین سال جاری عرضه شود.

منبع: theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.