تکنولوژی

حذف ۲۵هزار اپلیکیشن از اپ‌استور چین

اپل در اقدامی برای جلب نظر دولت چین ۲۵ هزار اپلیکیشن را از فروشگاه‌ اپلیکیشن چین خود حذف کرد. حذف این تعداد اپلیکیشن پس از انتشار انتقاداتی در مطبوعات این کشور به اپل رخ داد که در آن این شرکت به خاطر فیلترنکردن برخی محتواها مورد انتقاد قرار دادند.

اپل در بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر کرد دلیل حذف این اپلیکیشن‌ها را غیر قانونی بودن اپلیکیشن‌های شرط‌بندی عنوان کرده و گفته این شرکت خود را مقید به حذف این اپلیکیشن‌ها می‌داند.

حدود ۱.۸ میلیون اپلیکیشن روی فروشگاه نرم افزار اپل چین وجود دارد و حذف ۲۵ هزار اپلیکیشن به معنای حذف ۱.۴ درصد از آن اپلیکیشن‌هاست.

با این حال رسانه‌های چینی به انتقاد از اپل بابت اجازه دادن به انتشار این اپلیکیشن‌ها ادامه می‌دهند. 

حمله به اپل در رسانه‌های چین در موقعیت حساسی صورت می‌گیرد چراکه دو کشور چین و آمریکا در فضای جنگ تعرفه‌ها به سر می‌برند. در همین حال محصولات اپل از جمله آیفون در چین بسیار محبوب‌اند. 

سال گذشته نیز اپل در یک پاکسازی مشابه ۷۰۰ اپلیکیشن ارایه دهنده خدمات وی پی ان را از فروشگاهش در چین حذف کرد چیزی که خواست مقامات این کشور بود. 

سیاست اپل در پیروی از دستورات دولتهایی چون چین برای حذف اپلیکیشن‌ها همواره مورد انتقاد بسیاری از تحلیل‌گران قرار گرفته که معتقدند این شرکت برای حفظ موقعیت خود در چین به هر نوع درخواستی از سوی دولت تن در می‌دهد.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: right; line-height: 18.0px; font: 16.0px Arial; color: #424858; -webkit-text-stroke: #424858; background-color: #ffffff} span.s1 {font-kerning: none} منبع: وال‌استریت ژورنال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا