ال جی

ال جی، صاحب بیشترین پتنت ثبت شده دستگاه‌های تاشو

طبق اعلام  Korean Intellectual Property Office، طی شش سال گذشته در کشور کُره، 276 پتنت پنل‌های تاشو معرفی شدند که از میان این تعداد، 210 پتنت تنها در طی سه سال گذشته به ثبت رسیده‌اند. شرکت‌های سازنده گوشی‌های همراه نیز این روزها آرام آرام استراتژی‌های تولیدی خود را به سمت پنل‌های تاشو، متمرکزتر می‌کنند.

 Korean Intellectual Property Officeاعلام کرده است:« طی شش سال گذشته، شرکت LG Display بیشترین پتنت مربوط به صفحات نمایش(94 پتنت) را ثبت کرده است و در جایگاه‌های بعدی، Samsung Display  با 80 پتنت، Samsung Electronics  با 23 پتنت و LG Electronics  با 17 پتنت قرار دارند.»

دو شرکت سامسنوگ و هوآوی نیز قرار است اولین گوشی هوشمند تاشوی خود را سال آینده عرضه کنند. اپل نیز طبق گزارش‌ها تا سال 2020، گوشی تاشو خود را با استفاده از صفحات نمایش ساخته شده توسط ال جی، عرضه می‌کند. دیگر سازنده‌ها مانند OPPO  و Xiaomi  نیز برنامه دارند به زودی دستگاه‌های تاشو اختصاصی خود را توسعه دهند.

یک گوشی هوشمند تاشو در حالت تاشده به شکل یک گوشی هوشمند است و در حالت عادی و غیر تاشده، به یک تبلت تبدیل می‌شود. اما چالش اصلی این دستگاه‌ها فراتر از صفحات نمایش آنهاست و مسئله اصلی، ساخت محصولی است که بتواند صدها هزار تا و بسته شدن را تحمل کرده و تاثیری به روی کارکرد دستگاه نداشته باشد.

 Kim Jong-chan، یکی از مسئولان شرکت KIPO می گوید:« گوشی‌های هوشمند تاشو قرار است با طراحی متفاوت و تکنولوژی نوینی که دارند، بازار این محصولات را متحول کنند. از آنجاییکه “دوام”، قابلیت اصلی این محصول است، هر شرکتی که بیشتر بتواند این قابلیت را زودتر از دیگر رقبا فراهم سازد، یک قدم جلو خواهد افتاد.»

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا