تکنولوژی

اپل به ۱ تریلیون دلار نزدیک شد

اپل روز گذشته آمارهای فصل سوم مالی خود را منتشر کرد جایی که مشخص شد درآمد این شرکت در این مدت به ۵۳.۳ میلیارد دلار رسیده و این ۱ میلیارد دلار بیش از پیش‌بینی‌ها بود.

 اوضاع اپل در این فصل مال بسیار خوب است گفته می‌شود این بهترین فصل مالی این شرکت در تمام دوران بوده و این به رغم این اتفاق افتاد که پیش‌بینی می‌شد فروش آیفون کاهش پیداکند چراکه قرار است آيفون‌های جدیدی در پاییز امسال معرفی شوند. متوسط قیمت فروش آیفون در این فصل ۷۲۴ دلار بوده که بالاتر از تخمین ۶۹۳ دلاری تحلیل‌گران بود.

انتظار می‌رود درآمد اپل برای فصل چهارم بین ۶۰ تا ۶۲ میلیارد دلار باشد که چیزی بین ۱۶ تا ۱۹ درصد رشد را برای آن بازه شاهد خواهیم بود. 

مرتبط: طراحی خبرساز آیفون‌های بعدی

شایعات حاکی است که اپل پاییز امسال ۳ مدل آیفون جدید عرضه می‌کند همچنین نسخه جدید آی‌پدپرو و نسخه ریدیزاین شده ساعت اپل را هم در پاییز خواهیم دید. فصل قبل تیم کوک تایید نکرد که این شرکت یک آیفون ۱۰ ارزان عرضه می‌کند اما گفت که شرکت به دنبال عرضه آیفون‌های مختلف بر اساس نیازهای مختلف کاربران است. 

حتی بدون در نظر گرفتن سه آیفون جدید، محصولات دیگری هم هستند که اپل فروش آن‌ها را در فصل مالی بعدی منظور خواهد کرد از جمله مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ این شرکت که مجهز به نسل سوم کیبورد است. فروش مک‌بوک‌های اپل برای چندمین فصل متوالی کاهش یافت البته بعد از سروصداهای زیاد کاربران اپل سرانجام تایید کرد که کیبوردهای نسل اول ودوم مک‌بوک پرو دارای مشکل هستند و برای خریداران این کامپیوتر فراخوانی را اعلام کرد تا بتوانند دستگاه خود را رایگان تعمیر کنند. 

درآمد ناشی از سرویس‌های اپل همچنان در این فصل مالی نیز با رشد خوبی روبه رو شد ( اپل موزیک، آی‌کلاد و Apple Care  )‌ که ۳۱ درصد رشد درآمد نشان دادند و به عدد ۹.۵۵ میلیارد دلار رسیدند. حالا اپل با این اعداد یک شرکت ۹۳۵ میلیارد دلاری است اگر سهام اپل ۷ درصدرشد کند این شرکت به نخستین شرکت یک تریلیون دلاری جهان تبدیل می‌شود.

منبع: The Verge

 

قیمت آیفون ۱۰ به ۱۱ میلیون تومان رسید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.