تکنولوژی

اموجی‌های پر طرفدار گوگل منسوخ می‌شوند

ماه می گذشته، گوگل اعلام کرد که قرار است مینی اموجی‌های بامزه خود که blob emojis نام دارند را منسوخ کرده و به جای آنها، ست تیپیکال از اموجی‌ها را در نسخه اوریو از پلت فرم اندروید معرفی کند.

طی هفته‌های گذشته، کاربران سرویس‌های مختلف گوگل مانند جیمیل، تغییرات اعلام شده گوگل را مشاهده کرده و طبق اظهار نظر بسیاری از کاربران، از رده خارج کردن اموجی‌های کوچک انحصاری این شرکت و جایگزینی آنها با اموجی‌های تیپیکال که در ادامه می‌بینید، اشتباه بزرگی از طرف این شرکت بوده است.

گوگل در توضیح این اقدام اعلام کرده:«  با وجود اینکه اموجی‌هایblob ، طراحی منسجمی دارند، اما  نقص‌هایی داشته و و از لحاظ شخصیت پردازی و بیانگر بودن، نسبت به اموجی‌های جدیدتر، کمبود داشتند. اموجی‌های blob ، استایل قدیمی‌تری دارند و ما با جایگزین کردن آنها با اموجی‌های جدید قصد داریم ثبات، مفهوم و قدرت بیان بالاتری به آنها بدهیم.»

کاربران اما ظاهرا به انسجام اموجی‌ها اهمیت چندانی نمی‌دهند و برای آنها اموجی‌های blob emojis خاطره و معنای بیشتری دارد زیرا به اندازه کافی مفهوم و هدف کاربر را به مخاطب القا می‌کنند. اموجی‌های blob ، از معدود محصولاتی بودند که از دید کاربران مصنوعی نبوده و در حقیقت بسیار یونیک و خاص هستند که مشابه آنها جای دیگری دیده نمی‌شد.

البته ظاهرا اموجی‌های blob ، قرار نیست به طور کامل ناپدید شوند و کاربران همچنان قادر خواهند بود از استیکرهای blob در برنامه رایگان Google Allo استفاده کنند. اما اگر بخواهیم صادق باشیم، برنامه Allo، اپلیکیشنی است که مدت‌هاست کاربر زیادی ندارد و به نظر می‌آید ارائه اموجی‌های blob  از طریق Allo، اقدامی برای تشویق کاربران به استفاده از این برنامه  نه چندان محبوب  است. اگر گوگل واقعا به اموجی‌های blob اهمیت می‌داد، می‌توانست طراحی جدید برای آنها معرفی کرده و آن را به عنوان اموجی‌های دیفالت دستگاه‌های مختلف اندرویدی عرضه کند که در کمال تاسف  طرفداران، این کار را نمی‌کند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا