تکنولوژی

شکایت تسلا از کارمند خود به خاطر سرقت اطلاعات

بنابر پرونده شکایتی که روز گذشته در ایالت نوادا آمریکا ثبت شده، کمپانی تسلا یکی از کارکنان سابق خود را به دلیل سرقت و خروج ده‌ها گیگابایت دیتا از این شرکت متهم کرده است.

این شرکت خودروساز اعلام کرده که به‌تازگی متوجه اقدامات غیرقانونی و پنهانی «مارتین تریپ» در این شرکت شده است. در این پرونده شکایت آمده: «تریپ تا امروز به ساخت نرم‌افزاری برای هک سیستم عامل تولیدی شرکت تسلا و انتقال چندین گیگابایت از اطلاعات سری تسلا به خارج از این شرکت اعتراف کرده است. این اطلاعات سرقت شده شامل ده‌ها تصویر و فیلم از سیستم‌های تولیدی شرکت تسلا می‌شوند.»

تسلا علاوه بر این ادعا کرده مارتین تریپ یک کد کامپیوتری نوشته و از طریق آن اطلاعات شرکت را برای افراد خارج از مجموعه تسلا ارسال ‌کرده است. ضمنا در این پرونده آمده که تریپ اطلاعات غلطی را در اختیار رسانه‌های قرار می‌داده است.

برای مثال تریپ ادعا کرده سلول‌های باتری سوراخ، در یک سری از خودروهای تسلا مدل 3 به‌کارگرفته شده‌اند در حالی که هیچگاه این اتفاق نیافتاده و هیچ موردی در این رابطه مشاهده نشده است. ضمنا تریپ همواره درباره مقدار ضایعاتی که کمپانی تسلا تولید می‌کند بزرگ‌نمایی می‌کرده و ارقامی بالاتر از حد واقعی را به رسانه‌ها اعلام کرده است. ضمنا او به دروغ اعلام کرده بود که تسلا در به‌کارگیری تجهیزات تولیدی جدید با مشکل و تاخیر مواجه شده است.

تسلا در پرونده شکایت خود گفته که تریپ همواره به دلیل اینکه جایگاه بالاتری در شرکت به او داده نشده اعتراض داشته و با دیگر کارمندان شرکت رفتار نامناسب و تحقیرآمیزی داشته است. در این پرونده ادعا شده که تریپ به خاطر سمت جدیدی که در تسلا به او محول شده بود، قصد داشته از این شرکت انتقام بگیرد.

فعلا تسلا واکنشی نسبت به این خبر و پرونده شکایت خود نداشته و همچنین موقعیت فعلی مارتین تریپ هم برای پاسخگویی به سوالات خبرنگاران به‌طور دقیق مشخص نیست.

دو روز پیش ایلان ماسک مدیرعامل تسلا طی ایمیلی به کارکنان اعلام کرده بود که یکی از کارمندان این شرکت قصد ایجاد بحران و سرقت اطلاعات این کمپانی را داشته است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا