تکنولوژی

راه اندازی ده هزارمین ایستگاه شارژ سریع خودروی تسلا

تسلا اولین پمپ سوپرشارژر (شارژ پرسرعت) خودروهای خود را سال 2012 در کالیفرنیا بازگشایی کرد. این شرکت حالا ده‌هزار دستگاه سوپرشارژر در بیش از 1200 ایستگاه خود در سرتاسر دنیا دارد. ایلان ماسک، مدیر عامل این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی در توییتی خبر راه‌اندازی ده هزارمین پمپ سوپرشارژر را در ایالت اونتاریوی کانادا اعلام کرد.

ایستگاه‌های شارژ خودروهای تسلا طی سال‌های اخیر، با سرعت زیادی توسعه و افزایش پیدا کرده است. در سال 2013 بیشتر سوپرشارژرها در کالیفرنیا واقع شده بودند و از آن زمان تا کنون تعداد سوپرشارژرها در سرتاسر ایالت متحده با سرعت گسترش یافت.

همانطور که از نام سوپرشارژرها مشخص است، این دستگاه‌ها می‌توانند باتری خودروهای الکتریکی تسلا را با سرعت بسیار بالایی نسبت به سیستم شارژ معمولی، شارژ کنند. به عنوان مثال، یک سوپرشارژر می‌تواند تنها در 30 دقیقه یک خودروی مدل Tesla Model S را برای طی مسافتی معادل 273 کیلومتر شارژ کند. اگر شخص بخواهد مسافت بیشتری را بپیماید می‌تواند زمان بیشتری از سوپرشارژ استفاده کند.

استفاده از سوپرشارژرها برای خودروهای مدل S و X رایگان است اما صاحبان مدل‌های ارزان‌تر این شرکت- Model 3 باید برای شارژ دوباره باتری خودروهای خود وجهی پرداخت کنند که بر اساس نرخ تصویب شده ایالت مربوطه برای استفاده از انرژی برق محاسبه می‌شود.

این شرکت همچنین در حال ساخت ایستگاه‌های بزرگ‌تر است که امکانات دیگری مانند مکان‌های تفریحی نیز در اختیار مشتریان این شرکت قرار خواهد داد. بیشتر ایستگاه‌های بزرگ تسلا در اتوبان‌های پر رفت و آمد و مسیرهای اتصالی بین شهرهای مهم قرار خواهند گرفت . یکی از همین مراکز که ماه نوامبر در شهر Kettleman  افتتاح شده، مجهز به ساختمانی است که کافه بزرگی برای استراحت مسافرین و نمایشگاهی از دیگر محصولات تسلا مانند پنل های خورشیدی دارد.

تسلا در وبسایت خود اعلام کرده که مراکز ارائه دهنده سوپرشارژرها در حال توسعه و افزایش هستند و سوپرشارژرهای بیشتری در ایستگاه‌های مهم و دیگر راه‌های مواصلاتی اصلی کشور راه اندازی خواهد شد

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا