تکنولوژی

سرویس کلوت Klout به پایان راه رسید

شرکت Lithium Technologies که سال 2014 وبسایت کلوت Klout  را به مبلغ 200 میلیون دلار خریداری کرد، اخیرا اعلام کرده که قرار است تا بیست و پنجم ماه می امسال این سرویس را تعطیل کند.

بیست و پنجم ماه می، دقیقا تاریخ ضرب العجلی است که برای شرکت‌های اروپایی تعیین شده تا قوانین جدید حفظ اطلاعات European data privacy را به اجرا درآورند. General Data Protection Regulation (GDPR) مجموعه قوانینی است که در اتحادیه اروپا برای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران وضع شده و به عقیده بسیاری دلیل اصلی سقوط Klout  ، همین قانون بوده که البته به این مورد به صورت واضحی اشاره نشده است. مدیرعامل  Lithium، آقای Peter Hess در پُستی در بلاگ خود عنوان کرد:«Klout یک سرویس مستقل است که با استراتژی فعالیت بلند مدت برنامه ریزی نشده بود.»

Klout یک وبسایت و برنامه موبایل است که نفوذ کاربران در اینترنت را بر اساس اطلاعات تحلیلی شبکه‌های اجتماعی مختلف، رتبه بندی کرده و به آنها امتیاز می‌دهد. کاربران همچنین می‌توانند با ارتباط به دیگر شبکه‌های اجتماعی خود‌، حیطه‌های تخصصی خود را با دوستان به اشتراک گذاشته و آنها را معرفی کنند. Klout ابتدا میزان فعالیت کاربران در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را تحلیل کرده و بعد یک امتیاز به آنها اختصاص می‌دهد. به عنوان مثال، افراد سرشناسی مانند باراک اوباما یا جاستین بیبر در این سرویس امتیازی معادل 100 دارند.

Klout همچنین با شراکت با برندهای تجاری مختلف، پیشنهادات ویژه، تخفیف‌ها یا اشانتیون‌های رایگان برای برخی از کاربران که امتیاز به خصوصی داشتند، ارائه می‌کرد که البته این قابلیت در سال 2015 متوقف شد اما به دلیل معضلات به وجود آمده پیرامون فضای خصوصی، کل ایده Klout در آمریکا از چشم افتاد.

البته هنوز برای استفاده از سرویس Klout، چند هفته‌ای فرصت دارید اما بعد تاریخ اعلام شده، این وبسایت  حذف خواهد شد با این وجود ظاهرا شرکت Lithium قرار نیست بیکار بنشیند. آقای Hess در ادامه پُست خود اشاره کرده است که Klout احتمالا به عنون یک ابزار در داخل سرویس شرکت Lithium به فعالیت ادامه خواهد داد:« تصمیم داریم نوعی سرویس امتیاز دهی جدید ایجاد کنیم که شیوه عملکردی مشابه توییتر دارد.»

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا