تکنولوژی

دردسر اپل برای تامین صفحه نمایش OLED

چند وقتی است که اپل سعی کرده است در تامین لوازم مورد نیاز خط تولیدش متنوع عمل کند. به همین خاطر اپل برای تامین نمایشگرهای موبایل‌اش در کنار  سامسونگ  با کمپانی دومی قرارداد بسته است، کمپانی‌ که حالا به نظر می‌رسد در تامین این صفحات نمایشگر به مشکل خورده است. بنابر گزارش‌ها تلاش اپل برای برای واگذاری تولید صفحات‌ OLED به شرکت ال‌جی با مشکل مواجه شده است. اپل باید تصمیم بگیرد که می‌تواند بر روی ال‌جی به عنوان دومین تامین کننده‌ی صفحات نمایشگر گوشی‌های هوشمندش حساب کند یا نه.

تحلیل‌گران از ماه ها قبل از نیاز شدید اپل برای پیدا کردن تامین‌کننده‌ای برای صفحات نمایشگر OLED (به غیر از سامسونگ) هشدار داده بودند. اپل در حال حاضر این نمایشگرهای OLED را بر روی آیفون‌ایکس به کار می‌برد. داشتن تنها یک تامین کننده به نفع شرکت نخواهد بود. برای مثال با این شرایط تعیین قیمت نمایشگرهای خریداری شده توسط اپل برعهده‌ی آن تامین‌کننده (که در این جا سامسونگ است) خواهد بود- البته حالا به نظر می‌رسد اپل چاره‌ی دیگری نداشته باشد.

ال‌جی با تولید گوشی‌های هوشمند  V30، استفاده از نمایشگرهای OLED را از سر گرفته بود، البته کیفیت این نمایشگرها آن‌قدرها هم بالا نبود. ال‌جی از این نمایشگرها بر روی پیکسل ۲ ایکس‌ال گوگل نیز استفاده می‌کند. بنا بر گزارش‌ها به نظر می‌رسد صفحات نمایش‌گر این موبایل‌ها هم کیفیت خوبی ندارند. با اینکه ال‌جی پرچم‌دار تولید نمایشگرهای OLED در ابعاد تلویزیونی است، اما به نظر می‌رسد این کمپانی برای تولید این نمایشگرها در اندازه‌ی گوشی‌های هوشمند به مشکل خورده است.

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.