تکنولوژی

دوربین واقعیت مجازی لنوو، آماده‌ی پیش خرید

لنووو با همکاری گوگل دوربین واقعیت مجازی جدیدی ساخته است، دوربینی که حالا برای پیش خرید آماده است. تنها چند هفته (چهارم می) تا ورود این دوربین به بازار باقی مانده است. اپلیکیشن ترکر  صفحه‌ی دوربین میراژ لنوو را بر روی سایت آمازون پیدا کرده است، صفحه‌ای که در آن با ۳۰۰ دلار می‌توان این دوربین را پیش‌خرید کرد. ترکر اپلیکیشن آنلاینی است که موجودی محصولات متفاوت را بر روی فروشگاه‌‌های آنلاین بررسی می‌کند.

از آن‌جایی که کار با دوربین میراژ بسیار ساده است، کار را برای تولید محتوای واقعیت مجازی آسان کرده است.  برای کار با این دوربین کافی است فریم مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه‌ی شاتر را فشار دهید. این دوربین یوتیوب و VR180 گوگل را نیز پشتیبانی می‌کند. به کمک فرمت این دوربین می‌توانید ویدیو‌های همه‌جانبه‌ی مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی بگیرید. این ویدیو‌ها هنگامی که بر روی یک کامپیوتر و یا یک دستگاه 2D دیگر نمایش داده‌ شوند، همانند ویدیوهایی با پرسپکتیو عادی عمل می‌کنند.

دوربین میراژ لنوو مجهز به لنزهای ۱۳ مگاپیکسلی چشم ماهی fisheye lenses (لنزهای گسترده) و صفحه‌نمایش لمسی است. این دوربین می‌توانند ویدیو‌های 4K گرفته و  آن‌ها رابه طور آنلاین را بر روی یوتیوب آپلود کند. از طریق اپلیکیشن VR180 گوگل محتوای دوربین می‌تواند به طور مستقیم  آپلود شود. ورود این دوربین به بازار می‌تواند به ویدیو‌های واقعیت مجازی بیشتری بر روی یوتیوب منجر شود. از آن‌جایی که لنوو در ماه می هدست میراژ سولو را روانه‌ی بازار می‌کند، تقویت بازار واقعیت مجازی به نفع این شرکت خواهد بود.

 

منبع : آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا