تکنولوژی

تماس ویدیویی اینستاگرام در راه است

اینستاگرام ظاهرا تصمیم گرفته با یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های اسنپ چت، وارد میدان رقابت شود. TechCrunch، اخیرا گزارشی در مورد آیکون جدید روی نسخه اندروید برنامه اینستاگرام منتشر کرده، که نشان می‌دهد این شرکت سخت مشغول توسعه قابلیتی جدید مخصوص تماس ویدیوییست.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، آیکون‌هایی از قابلیت تماس گیری معمولی وجود دارد در بین این آیکون “تماس ویدیویی” نیز به چشم می‌خورد که طبق گزارش تک کرانچ، اینستاگرام قصد دارد قابلیت تماس ویدیویی را از طریق سیستم پیغام‌های دایرکت فعال کند. اینستاگرام در رقابت با اسنپ چت، اخیرا تغییرات زیادی در سرویس دایرکت مسیج اعمال کرده است.

 این اولین باری نیست که اینستاگرام قابلیتی برای پشتیبانی از تماس‌های صوتی و تصویری معرفی کرده است و همینطور اولین باری نیست که قبل از معرفی قابلیتی، نشانه‌های آن درون برنامه هویدا می‌شود. هنوز مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی عرضه می‌شود اما از آنجاییکه آیکون مذبور به صورت عمومی نشان داده شده، احتمالا این زمان زیاد طول نخواهد کشید.

اینستاگرام با قابلیت Story خود، در میدان رقابت با اسنپ چت چند پله‌ای جلوتر افتاد اما اسنپ چت هم در زمینه انحصاری خود، حرف اول را می‌زند: پلت فرم چت اسنپ چت. طبق اطلاعات دریافتی، سرویس چت در اسنپ چت، محبوب‌ترین قابلیت این شرکت است، به همین دلیل اینستاگرام امیدوار است که با اضافه کردن قابلیت تماس صوتی/ ویدیویی برای پلت فرم دایرکت بتواند کاربران بیشتری را به سوی خود جلب کند.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن