تکنولوژی

آتش گرفتن ایربادهای اپل

آتش گرفتن دستگاه‌های الکتریکی این روزها اتفاق نادری نیست اما بعد از فاجعه آتش گرفتن گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ، همه از جمله کاربران و فعالان این حوزه هشیارتر از قبل شده‌اند.

اما این اتفاق اخیرا برای دستگاه دیگری غیر از گوشی هوشمند و یا حتی هاور بُرد روی داده است. این بار، این ایربادهای اپل بوده‌اند که آتش گرفته‌اند! البته خوشبختانه کاربر فلوریدایی، Jason Colon، هنگامی که ایرپادهایش منفجر شده‌اند آنها را در گوش خود نداشته است وگرنه ممکن به قیمت جانش تمام شود.

جیسون، زمانیکه در حال گوش دادن به موسیقی Dance Music در باشگاه بوده است  و متوجه دود سفیدی شده که از سمت گوش سمت راستش بلند شده بود. وی گزارش کرده است که هیچ آثار دیگری مانند داغ کردن ایرباد را مشاهده نکرده و تنها دود بوده است. وی سریعا ایرپدها را از گوش خود درمی‌آورد و روی یکی از دستگاه‌ها ورزشی می‌گذارد و برای خبر کردن مسئولین باشگاه می‌رود. زمانیکه بر می‌گردد، ایرپاد سمت راستی منفجر شده و سوخته بود اما ایرباد سمت چپ کاملا سالم مانده بود.

هنگامی که دستگاه‌های الکتریکی آتش می‌گیرند، معمولا اولین قطعه‌ای که مقصر شناخته می‌شود باتریست. باتری‌ها معمولا خطر آتش گرفتن بالایی دارند که معمولا کسی به آن توجه نمی‌کند. اما باتری‌ها به خودی خود و بی دلیل ‌آتش نمی‌گیرند و حتما پای یک نقص فنی کارخانه‌ای در میان است که نمونه آن را در گوشی‌های گلکسی نوت 7 مشاهده کردیم.

از آنجاییکه جیسون شخصا لحظه اتش گرفتن ایربادها را ماهده نکرده بود نمی‌توانست کاملا توضیح دهد که دقیقا چگونه این اتفاق رخ داد. مسئولین اپل هم فعلا در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.