تکنولوژی

ورود دادستان کشور به ماجرای سامسونگ

به نظر می‌رسد واکنش به ندادن گوشی سامسونگ به ورزشکاران ایرانی به قوه قضاییه هم رسیده به طوری که دادستان کل کشور خواستار پیگیری موضوع شده است. 

به گزارش ایسنا دادستان در نامه‌ای به معاون خود در حقوق عمومی خواستار احضار مدیر شرکت سامسونگ در ایران شده است. 

متن نامه دادستان کل کشور  شرح زیر است:

جناب آقای حشمتی

معاون محترم در حقوق عمومی

سلام علیکم

به دنبال اقدام توهین آمیز شرکت سامسونگ کره جنوبی با ورزشکاران عزیزمان که نماینده ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی هستند و در پی آثار سوء سیاسی و اجتماعی آن در سطح بین المللی و با توجه به کسب منافع سرشار سالانه شرکت مذکور در فروش محصولات خود در جمهوری اسلامی ایران، مقرر می دارد در اولین فرصت مدیر شرکت سامسونگ در ایران را احضار و نسبت به موضوع، اخذ توضیح و بررسی صورت گیرد.

چنانچه متعهد به جبران خسارت معنوی به نحو متناسب با اقدام اهانت آمیز خود شدند، زمان مناسبی را تعیین و به مرکز شرکت اعلام نمایند.

در غیر این صورت شرکت سامسونگ به عنوان شخصیت حقوقی و در اجرای بند الف ماده ٨ و مواد ١١، ١٤ و ٦٨٨ قانون آیین دادرسی کیفری و مواد ٢٠ و ١٤٣ قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران جهت بررسی موضوع معرفی شوند.

گزارش اقدامات صورت گرفته فورا به اینجانب ارائه شود.

گفتنی است روابط عمومی شرکت سامسونگ در ایران در اطلاعیه‌ای که دیشب منتشر کرد توضیح داد که دخالتی در عدم توزیع گوشی این شرکت بین ورزشکاران حاضر در المپیک زمستانی نداشته اما کمیته المپیک تصمیم گرفته که تلفن همراه سامسونگ به ورزشکاران ایرانی هم داده شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.