تکنولوژی

باریک‌ترین ساعت مکانیکی جهان

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که ساعت‌های مکانیکی را زیادی حجیم و بزرگ می‌دانید. این نوع ساعت‌ها اکثرا سنگین هستند و حجم آزاردهنده و مزاحمی دارند. اما ساعت Piaget Altiplano Ultimate Concept اخیرا در نمایشگاه  SIHH 2018 توسط شرکت Piaget معرفی شده که باریک‌ترین ساعت مکانیکی جهان شناخته می‌شود.

تاریخچه ساعت Concept به سال 1957 بر می‌گردد، زمانی که شرکت Piaget، ساعت Calibre 9P را تولید کرد که با قطر 2 میلی متر، باریک‌ترین ساعت تولید شده در آن زمان بود. حالا بعد گذشت 61 سال، شرکت Piaget  توانسته است با تولید  ساعت  Altiplano Ultimate Concept رکورد جهانی تولید باریک‌ترین ساعت جهان را بشکند.

این ساعت که به اختصار آن را AUC می‌نامیم، نه فقط قطر بلکه کلا حجم 2 میلی متر دارد. محققان برای ساخت این ساعت مکانیکی فوق باریک، سال‌ها زمان صرف کرده‌اند و برای به واقعیت پیوستن این پروژه، شرکت ساعت سازی Piagett با طراحان و سازنده‌های مختلفی مشاوره و همکاری داشته است تا ساعتی بسازند که کمترین میزان حجم و اندازه را داشته و در عین حال کاربردی باشد.

این ساعت با استفاده از تکنولوژی پیشرفته آلیاژی بر پایه کبالت ساخته شده  که علاوه بر باریکی، کیفیت بالایی نیز ارائه می‌دهد. در ساعت‌های معمولی، کریستال دستگاه(پوشش شفافی که از صفحه ساعت محافظت می‌کند) معمولا قطری 1 میلی متری دارد اما در ساعت AUC، کریستال یاقوت کبود دستگاه تنها قطری 0.2 میلی متری دارد. بند این ساعت نیز قطری معادل 1.1 میلی متر دارد.

منبع : آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا