تکنولوژی

جادوی دکمه هوشمند فلیک

اگر شما تاکنون می‌خواستید که با فشار دادن یک دکمه در شب تمامی چراغ ها را خاموش کنید، درهای منزل را قفل کنید، و یا پلی لیست دوازده ساعته مورد علاقه خود را پخش کنید تا که خوابتان ببرد، شما باید به دنبال تهیه یک دکمه فلیک باشید. دکمه فلیک، یک دکمه 35 دلاری است که به گوشی هوشمند شما متصل شده و به شما اجازه می‌دهد که تعداد نامحدودی از کارهای اتوماتیک را چه از طریق شبکه وب و یا در دنیای حقیقی اجرایی کنید.

این دکمه چگونه کار می‌کند؟

دکمه فلیک، یک دکمه به اندازه درب بطری است که به گوشی هوشمند شما یا سیستم Mac شما از طریق بلوتوث متصل شده و امکان انجام اقداماتی را می‌دهد که از طریق اپلیکیشن فلیک ممکن می‌شود. این دکمه مقاوم در برابر آب و گردوغبار است و باتری با طول عمر دوسال و به همراه بخش ضمیمه شده‌ای ست که امکان پوشیدن آن را به شما می‌دهد. شرکت فلیک می‌گوید اگر چندین بار در روز از این دکمه استفاده کنید یک سال طول می‌کشد تا شما به تعویض این باتری نیاز داشته باشید.

 با اتصال سیستم مک یا گوشی هوشمند به سرویس‌هایی مانند Spotify-Strava-Slack، یا با اتصال به وسایل هوشمند منزل مانند چراغ‌ها، درها و یا با اتصال به دستورهای IFTTT شما قادر خواهید بود که دکمه فلیک را به سه دکمه تبدیل کنید. دکمه فلیک دارای سه آپشن اجرایی است که هر کدام به طریقی که شما آن را فشار می‌دهید عملکرد متفاوتی خواهد داشت. شما می‌توانید با یک بار فشردن آن، یا دوبار فشردن یا نگه داشتن کار متفاوتی را انجام دهید. علاوه بر آن، دکمه با پخش صدایی بلند در سراسر اتاق می‌تواند چراغ ها را خاموش کند.

هنگامی که شما در حال تنظیم دکمه فلیک در اپلیکیشن هستید می‌توانید با انتخاب علامت مثبت در کنار هر یک از انواع کلیک، عملکرد جدیدی برای اجرا اضافه کنید. هم چنین شما میتوانید با کشیدن و رها کردن، عملکردها را از نو تنظیم کنید.

افزودن سرویس

سرویس‌های پشتیبانی شده شامل: لوازم خانگی هوشمند مانند WeMo-Philips Hue و چراغ های هوشمند شرکت IKEA Tradfri است. به علاوه شما می‌توانید حساب کاربری G-mail یا حساب کاربری و پروفایل سایر اپلیکیشن ها را اضافه کرده و به شما این امکان را داده تا کارهایی مانند: به تعویق انداختن حساب کاری یا شمردن قدم هایتان در هنگام دویدن و پخش پلی لیست مورد علاقه به هنگام قدم زدن و غیره را بدون دست به گریبان شدن به موبایل انجام دهید!

برای افزودن یک سرویس آیکون سه گانه زمانی در گوشه راست بالای صفحه را فشار داده و اپلیکیشن مهیا کننده سرویس مد نظر را انتخاب کنید. حساب کاربری خود را انتخاب و امکان دسترسی به پروفایل فلیک را بدهید و بلافاصله سرویس در اختیار شما خواهد بود. برخی سرویس ها مانند Philips Hue اجازه دسترسی کامل به سیستم روشنایی شما را نمی‌دهند اما با این حال می‌توانید تا حدی از آن استفاده کنید.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.