تکنولوژی

انتشار لیست پر جستجوترین عبارات سال 2017

گوگل گزارش سالیانه جستجوهای خود را منتشر کرد. گزارشی که پر جستجوترین عبارات این موتور جستجو را در سال 2017 معرفی می‌کند. آیفون در این لیست، رتبه‌های دوم و سوم این لیست است که البته چندان تعجب برانگیز نیست، رتبه دوم “آیفون 8” و رتبه سوم “آیفون 10” است. “طوفان Irma” رتبه 1 پرجستجوترین عبارات در سال رو به پایان 2017 بوده است.

2017، سال بزرگی برای آیفون محسوب می‌شد. اپل آیفون 8 و 8 پلاس را هم زمان با دهمین سالگرد ورود اولین آیفون به بازار، معرفی کرد. آیفون 10 اسطوره‌ای نیز به همین مناسبت طراحی و معرفی شد که بعد از دو آیفون 8 و 8 پلاس ودر ماه سپتامبر، متعاقب ماه‌ها انتظار و شایعه به بازار معرفی شد.

لازم به ذکر است تا پیش از معرفی آیفون‌های جدید، همه گمان می‌کردند که آیفون 7 اس و 7 اس پلاس- که به عنوان آیفون 8 و 8 پلاس عرضه شدند- معرفی خواهند شد و کسی از وجود آیفون 10 که پیش بینی می‌شد آیفون 8 نام دارد، خبری نداشت. به همین دلیل، عبارت آیفون 8 بیشتر از آیفون 10 جستجو شده است.

5 عبارت برتر سال 2017 در موتور جستجوی گوگل عبارت است از:

·       طوفان ایرما-Hurricane Irma

·       آیفون 8

·       آیفون 10

·       Matt Lauer

·       Meghan Markle

گوگل همچنین عبارت‌های مختلف را در دسته‌های مختلف از جمله انتخابات، بازیگران، خاطرات و غیره دسته بندی کرد. بخش تکنولوژی نیز، دسته جداگانه‌ای در اختیار داشت که محبوب‌ترین جستجوها در آن به غیر از جایگاه اول و دم که به آیفون اختصاص داشت، عبارت است از Nintendo Switch(شماره 3(، سامسونگ گلکسی اس 8)شماره 4( و Xbox One X(شماره 5(.

 

گوگل علاوه بر پر جستجوترین عبارات کاربران، بیشترین سوالات جستجو شده در گوگل را منتشر کرده است که با “چگونه” آغاز می‌شوند. سوالاتی مانند “چگونه آتش سوزی‌های عظیم در جنگل‌ها آغاز می‌شوند؟”، “چگونه سگمان را هنگام طوفان آرام کنیم؟” و دیگر سوالات همگی در وبسایت گوگل منتشر شده‌اند. این شرکت همچنین با ساخت یک ویدیو در این زمینه، بیشترین دغدغه‌های ذهنی مردم کره زمین را معرفی می‌کند که در ادامه این ویدیو را می‌بینید.

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا