تکنولوژی

استخدام ۱۰ هزارنفر در یوتیوب برای نظارت بر ویدیوها

اگر شما هم با دنیای اینترنت سر و کار داشته باشید، احتمال اینکه در این چند ساله اخبار متعددی راجع به معضلات یوتیوب در بخش مبارزه با محتویات نامناسب شنیده باشید، خیلی زیاد است. یوتیوب در راستای مبارزه با محتویات نامناسب، افراط گرایانه و خشونت آمیز، همواره سعی داشته با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشینی آنها را از پلتفرم خود حذف کند اما در این میان گاهی اوقات برخی از تولیدکنندگان مجاز محتوا هم به اشتباه هدف این حملات یوتیوب قرار گرفته و محتویات سالم آنها هم به اشتباه حذف می‌شوند.

حال «سوزان ووجسیکی» مدیرعامل یوتیوب به تازگی در پست وبلاگی جدید خود درباره تلاش‌های شرکت در جهت شناسایی بهتر ویدیوهای غیرمناسب صحبت کرده و گفته که دیگر همانند گذشته ویدیوهای سالم و بدون مشکل حذف نخواهند شد. او گفته که بخش اعظمی از این تلاش‌ها قرار است توسط نیروهای انسانی انجام بگیرد.

در گذشته اخبار و گزارش‌های متعددی از به اشتباه حذف شدن ویدیوهای برخی از تولیدکنندگان یوتیوب توسط سیستم یادگیری ماشینی این پلتفرم منتشر شده و به همین دلیل ووجسیکی گفته که از ژوئیه امسال تا کنون تیم کارکنان یوتیوب بیش از 2 میلیون ویدیو را به صورت دستی بررسی کرده‌اند تا از این طریق بتوانند سیستم یادگیری ماشینی یوتیوب را هوشمندتر کرده و ارتقاء دهند. او در اینباره گفت: «برای گسترش و پیشرفت هرچه بیشتر این سیستم، یوتیوب در سال آینده تیم خود را به‌مقدار قابل توجهی توسعه خواهد داد و تعداد کارکنانی که قرار است ویدیوهای یوتیوب را برای سالم یا ناسالم بودن بررسی کنند، به 10 هزار نفر در سال 2018 خواهیم رساند.»

او در پایان هم اعلام کرد که یوتیوب قرار است سیاست‌های جدیدی را نسبت به تبلیغات و تبلیغ کنندگان اتخاذ کند که طی آن تبلیغات، متناسب با محتویات پخش خواهند شد و کارکنان جدید یوتیوب مستقیما مسئولیت بررسی همخوانی تبلیغات با محتویات را برعهده خواهند گرفت. گفته می‌شود یوتیوب طی چند هفته آینده جزئیات این تصمیمات را با تبلیغ کنندگان و سازندگان ویدیو در یوتیوب به‌اشتراک خواهد گذاشت.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن