تکنولوژی

کنگره جهانی موبایل جلوی ورود ایرانیان به نمایشگاه را نمی‌گیرد

هفته گذشته مشخص شد که مجری برگزاری رویداد کنگره جهانی موبایل حاضر به ثبت نام از ایرانیان نیست. این موضوع سروصدای زیادی به پا کرد به خصوص که این ایجاد محدودیت از سوی یک شرکت در اروپا علیه ایرانیان اعمال می‌شد. حالا حسین ملک مدیرکل امور بین‌الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات گفته که با برگزار کننده نمایشگاه جهانی موبایل بارسلون 2018 هماهنگی انجام شده و هیچ منعی برای حضور شهروندان در این نمایشگاه وجود ندارد. 

اما اگر قصد سفر به بارسلون اسپانیا ( یا کاتالونیا) دارید خوب است بدانید که کنگره جهانی موبایل هیچ کمکی برای گرفتن ویزا به شما نمی‌کند بنابراین مهمترین کمکی که برگزار کننده کنگره جهانی به ایرانیان می‌کند این است که جلوی ورود آنها به نمایشگاه را نمی‌گیرد! این همان چیزی است که مسوول بخش بین‌الملل وزارت ارتباطات هم بر آن تاکید می‌کند یعنی به گفته وی « اکنون هیچ منعی برای حضور شهروندان ایرانی، در نمایشگاه ۲۰۱۸، که دارای روادید شنگن باشند، وجود ندارد.»

البته کسانی که از سفارت اسپانیا برای این رویداد ویزا گرفته‌اند می‌دانند که فرم ثبت‌نام در این رویداد ( و اساسا هر رویداد یا کنگره دیگری ) یکی از مدارک مهم برای درخواست ویزاست و البته در خیلی از موارد سفارت اسپانیا به متقاضیان شرکت در این رویداد ویزا نداده است. 

بر همین اساس به  گفته مدیرکل امور بین‌الملل وزارت ا رتباطات اگر احیانا ویزای شنگن یا ویزای ورود به اسپانیا را دارید ( مثلا اگر ساکن اسپانیا یا کشورهای دیگر اروپایی هستید) میتوانید در این نمایشگاه بدون محدودیت شرکت کنید. 

 

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن