تکنولوژی

مخالفت اپل با خلاقیت جالب برنامه‌نویس معروف

اوایل این ماه Astro HQ برنامه‌نویس معروف، ویدیویی از یک ایده بسیار هوشمندانه برای اپلیکیشن‌های طراحی خود را به اشتراک گذاشت. در این ویدیو دوربین جلویی آیپد به یک دکمه تبدیل شده بود که با گذاشتن انگشت بر روی آن یکی سری آیکون‌های به‌خصوص روی صفحه نمایش ظاهر می‌شدند. این ایده، یک روش بسیار هوشمندانه برای افزایش هرچه بیشتر فضای صفحه‌نمایش بود. با این حال شرکت اپل با این ویدیو و در کل با این ایده مخالفت کرده است.

اپل در قوانین اپلیکیشنی خود اشاره کرده که اپلیکیشن‌ها حق جایگزینی و یا دستکاری دکمه‌های اصلی دستگاه‌های اپلی از جمله دکمه هوم، دکمه تنظیم صدا و دکمه پاور دستگاه و همچنین حق تغییر عناصر و عملکرد رابط کاربری دستگاه را ندارند. البته با اینکه Astro HQ عملا دکمه‌های دستگاه را دستکاری نکرده، اما با تغییر عملکرد دوربین جلویی به‌نوعی عملکرد دستگاه را تغییر داده و قوانین اپل را زیر پا گذاشته است.

اپل همواره نسبت به آنچه که به اپلیکیشن‌ها اجازه انجام آنها را نمی‌دهد، شدیدا سختگیرانه عمل می‌کند بنابراین مخالف اپل با این اقدام Astro HQ خیلی هم درو از انتظار نبود. اپل با تمام قدرت از اپ‌استور خود محافظت کرده و به اپلیکیشن‌ها امکان ایجاد تغییر در عملکردهای اصلی دستگاه‌های خود را نمی‌دهد و این مسئله را از روز اول برای تمامی کاربران و برنامه‌نویسان روشن کرده است. با اینکه به نظر نمی‌رسید چنین توییک هوشمندانه‌ و پرطرفداری از سوی Astro HQ، تاثیر چندانی بر روی پلتفرم و اعتبار اپل داشته باشد اما با این وجود، اپل با استفاده از این ویژگی به‌طور کامل مخالفت کرده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا