تکنولوژی

تخفیف ترامپ درباره قوانین پرواز پهپادها

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا کمی قوانین استفاده تبلیغاتی از پهپادها را تعدیل کرده و به این هواپیماهای کوچک بدون سرنشین اجازه داده است تا توسط شرکت‌های تکنولوژیک مانند آمازون،  Wingو شرت مادر گوگل-آلفابت-، در آسمان این کشور مورد آزمایش قرار گیرند.

روز چهارشنبه، ترامپ با صدور حکمی، اجازه پروازهای آزمایشی پهپادها، پرواز پهپادها بر فراز سر جمعیت و همچنین انجام عملیات‌های شبانه پهپادی را صادر کرد. البته بر اساس این حکم، مسئولان ایالتی باید برای انجام عملیات‌های آزمایشی پهپادی و گسترش استفاده از این وسیله، از اداره فدرال هوانوردی آمریکا مجوزهای لازم را کسب کنند.

شرکت‌هایی مانند آمازون و آلفابت توسعه سرویس‌های پهپادی را با هدف حمل و ارسال سریع‌تر و ارزان‌تر محصولات به مشتریان خود، در دست اقدام دارند. با این حال این شرکت‌ها باید دولت را درباره میزان امنیت دستگاه‌های خود مطئمن کنند و به همین دلیل باید قبل از عرضه عمومی، به یک‌سری سوالات از طرف دولت پاسخگو باشند.

اداره فدرال هوانوردی آمریکا‌(FFA) پیش‌بینی کرده است که تعداد پهپادهای تبلیغاتی از 42 هزار عدد در پایان سال 2016، به 442 هزار عدد در سال 2021 خواهد رسید. قوانین جدید مرتبط با پهپادهای تبیغاتی از ماه اگوست سال 2016 اعمال شد که به خلبان‌ها/هدایت‌گران این اجازه را می‌داد تا از پهپادها برای انجام کارهایی مانند نظارت بر محصولات زراعی، انجام عملیات جست‌وجو و نجات و ساخت فیلم استفاده شود. اما این قوانین محدودیت‌هایی مانند پرواز بر فراز سر مردم عادی را نیز شامل می‌شد.

اوایل ماه جاری، FFA به شبکه سی‌ان‌ان استثنائا این اجازه را داد تا پهپادهایش را بر فراز جمعیت مردم به پرواز درآورد. این اولین بار بود که FFA برای یکی از قوانین وضع شده درمورد هواپیماهای بدون سرنشین، استثنا قائل می‌شد و این آغازی بود برای باز شدن مسیر دیگر شرکت‌ها، از جمله شرکت‌های تکنولوژیک که پهپادها قسمت مهمی از ‌آنها را تشکیل می‌دهد. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.