تکنولوژی

تجربه فعالیت‌های پزشکی برای کودکان

امروزه با پیشرفت فناوری اسباب بازی های جدیدی تولید شده اند که می توانند درک و فهم بچه ها را افزایش دهند و برخی حرفه ها و کارها را به آنها به طور عملی بیاموزند.

به گزارش مهر، به تازگی یک خرس اسباب بازی جدید سازگار با فناوری واقعیت افزوده عرضه شده که با استفاده از یک برنامه موبایلی می تواند تجربه واقعی فعالیت های پزشکی را برای کودکان ممکن کند.

با استفاده از دوربین واقعیت افزوده عرضه شده همراه با این اسباب بازی می توان واقعا به داخل بدن این خرس نگاه کرد و دل درد او را به صورت کودکانه مداوا نمود یا لوزه های این خرس را مشاهده کرد و از علت گلو دردش مطلع شد.

این خرس به همراه برخی لوازم جانبی مانند گوشی پزشکی، برخی اسباب بازی های داروئی و غیره عرضه می شود و با توجه به امکان مشاهده اعضا و جوارح داخلی بدن خرس از طریق فناوری واقعیت مجازی، اسباب بازی مذکور می تواند کاربردهای آموزشی و علمی گسترده ای داشته باشد.

قیمت این خرس ۶۰ دلار است و برنامه موبایلی آن فعلا تنها با آیفون و آی پد سازگار است، اما نسخه اندروید آن نیز ظرف روزهای آینده در دسترس خواهد بود. البته برنامه یادشده تنها با نسخه Lollipop اندروید و نسخه های بالاتر سازگاری دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا