تکنولوژی

اپلیکیشن tbh محبوب نوجوان‌ها

این هفته‌، برنامه‌ای در صدر چدول برنامه‌های محبوب App Store قرار گرفته که مرتبط با یکی از بزرگ‌ترین مشکلات نوجوان هاست: خشونت.

این برنامه که “tbh” نام دارد، مخفف عبارت “to be honest” ( صادق بودن) است و از شیوه‌ای متفاوت و استراتژیک برای پرداختن به معضل خشونت بین نوجوانان می‌پردازد و آنها را به دوستی و مسالحه تشویق می‌کند. در این برنامه افراد می‌توانند با انجام نظرسنجی‌های کوتاه در مورد دوستان و هم کلاسی‌های خود نظر دهند و با یکدیگر در ارتباط باشند. این برنامه که بیشتر برای نوجوان‌های دوره راهنمایی و دبیرستان مناسب است، با دسترسی به شماره تلفن‌های داخل گوشی، دوستان کاربر را شناسایی می‌کند و با یکدیگر ارتباط می‌دهد. در این برنامه نظرسنجی‌های کوچکی برگزار می‌شود که سوال‌هایی در رابطه با دوستان کاربر می‌پرسد که اکثرا سوالهای مثبت هستند.

هویت جواب دهندگان به سوال‌ها نا شناس باقی می‌ماند اما افراد می‌توانند نام کسانی که وی را انتخاب کرده‌اند را ببیند. این برنامه بازی‌های کوچکی نیز ارائه می‌دهد که افراد می‌توانند با یکدیگر مشترکا بازی کنند. همچنین فردی که در نظر سنجی‌های این برنامه انتخاب می‌شود، برنده “جواهر” می‌شود که می‌تواند با آنها قابلیت‌های مختلف داخل برنامه را فعال کند.

tbh به شدت در حال محبوب شدن در بین نوجوان‌هاست و فعلا تنها در چند ایالت آمریکا عرضه میشود.  این برنامه در آگوست معرفی شد و بعد از آن خیلی سریع به صدر جدول برنامه‌های محبوب در اپ استور رسید و روز سه شنبه گذشته، جایگاه اول را در این فروشگاه مجازی کسب کرد و حتی بالاتر از برنامه‌هایی همچون Facebook، Snapchat و Gmail قرار گرفت.

کارشناسان معتقدند که یکی از دلایل محبوبیت این برنامه، جو مثبتی است که بین کاربران القا می‌کند. نظرسنجی‌ها همگی مثبت است و نوجوان‌ها را تشویق به عدم خشونت می‌کند.

منبع : آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.