تکنولوژی

خودروی الکتریکی هیوندای تا سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

شرکت هیوندایی روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد خودروی تمام الکتریکی خود را که قادر است با هر بار شارژ 500 کیلومتر بپیماید را تا سال 2021 تولید کند. سخنگوی این شرکت اعلام کرد که بخش خودروهای الکتریکی هیوندایی با کمبود سرمایه‌گذار مواجه است.

شرکت رقیب هیوندایی یعنی کیا موتورز هم به‌تازگی اعلام کرد که خودروهای الکتریکی قدرتمند خود را تا سال 2020 به مرحله تولید انبوه خواهد رساند.

سال گذشته شرکت هیوندایی اولین خودروی الکتریکی خود با نام IONIQ را به بازار معرفی کرد که متاسفانه در مقایسه با دیگر خودروهای الکتریکی مانند تسلا و جنرال موتورز از ظرفیت باتری خیلی بالایی برخوردار نبود و پس از هربار شارژ نمی‌توانست مسافت خیلی طولانی را بپیماید. شرکت اعلام کرده که قصد دارد نیمه اول سال آینده نسخه الکتریکی خودروی Kona این شرکت را با قابلیت طی کردن 390 کیلیومتر با هر مرتبه شارژ را معرفی کند.

شرکت قصد دارد با استفاده از پلتفرم طراحی موتور جدید خود، خودروهایی با ظرفیت شارژ بالاتری را در آینده نزدیک تولید کند و به رقابت با دیگر شرکت‌های مطرح در این زمینه از جمله تسلا بپردازد. شرکت روز پنجشنبه از مدل جدید خودروی هیبریدی Tucson این شرکت که مراحل پایانی تولید را پشت می‌گذارد رونمایی کرد. مدل فعلی این خودرو در حال حاضر قادر است با هر مرتبه شارژ و تحت استانداردهای اروپایی 415 کیلومتر را بپیماید در حالی که مدل جدید قرار است با هر مرتبه شارژ بیش از 800 کیلومتر حرکت کند. نسخه جدید این خودروی SUV ابتدا در کره جنوبی سپس در ایالات متحده و بازارهای اروپایی به‌فروش خواهد رسید.

گفته می‌شود اتوبوس و خودروی سدان هیبریدی جدید این شرکت نیز اواخر امسال به مرحله تولید انبوه خواهند رسید.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا