تکنولوژی

همکاری اپل و Aetna برای گسترش خدمات پزشکی اپل واچ

هفته گذشته، اپل در جلسه‌ای با مسئولین شرکت خدمات بهداشتی آمریکایی Aetna، در مورد ارائه خدامت اپل وچ به میلیون‌ها مشتری خدمات درمانی این شرکت به بحث و گفتگو پرداختند. امروز جزئیات این ملاقات منتشر شده است.

شرکت Aetna  اواخر سال گذشته برای اولین بار اعلام کرد که تصمیم دارد به 50 هزار نفر از کارمندانش، سوبسید خرید اپل واچ ارائه کند و همچنین برنامه‌ای در دست اقدام دارد که تعدادی از مشتریان را نیز تحت پوشش این یارانه قرار خواهد داد. در آن زمان، مدیر عامل اپل تیم کوک، اعلام کرد که این اقدام شرکت Aetna  می‌تواند تجربه‌ای متفاوت در زمینه استفاده از خدمات درمانی معرفی کند و شرکت اپل برای پیشبرد این هدف، آماده همکاری با Aetna است.

گفته می‌شود که در جلسه هفته گذشته، مسئولین دو شرکت اپل و Aetna، راه کارهای مختلف برای ارائه دستگاه اپل واچ به صورت رایگان و یا همراه با یارانه به 23 میلیون مشتری شرکت Aetna را بررسی کردند. امروز CNBC جزئیات بیشتری از این جلسه را منتشر کرده است و ظاهرا بیشتر مطالب مورد بحث در این جلسه پیرامون حفظ حریم شخصی اطلاعاتی کاربران بوده است. طی این جلسه، تعدادی از کارمندان Aetna سوالات مختلف پیرامون استفاده از اپل واچ ارائه کردند و اپل به آنها پاسخ داد. اپل تاکید کرد که اطلاعات شخصی پزشکی افراد تنها در صورت رضایت کاربران با برنامه‌های مختلف قابل اشتراک گذاری است.

قیمت اپل واچ هم ظاهرا یکی از مهم‌ترین مشکلات مرتبط با استفاده از این دستگاه است. کارمندان Aetna طی این جلسه اعلام کردند که بسیاری تصمیم دارند همراه با خانواده‌های خود شیوه زندگی سالم تری در پیش بگیرند ولی قیمت بالای اپل واچ برای بسیاری یک بازدارنده محسوب می‌شود. طی این جلسه صحبتی از ارائه سوبسید برای خرید اپل واچ برای افراد خانواده کارمندان این شرکت نشد.

مسائل دیگری نیز طی این جلسه مطرح شد مانند قابلیت‌های درخواستی، رسیدگی به باگ‌ها، ارائه راه کارهایی برای بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن و غیره. طبق نظر بسیاری از شرکت کنندگان در این جلسه، در صورتی که اپل واچ بتواند اطلاعات پزشکی بیشتری از کاربر دریافت و تحلیل کند، می‌تواند برای بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص بسیار کارآمد شود.

در حال حاضر شایعات مختلف درباره قابلیت‌های پزشکی آینده اپل واچ منتشر شده است مانند Smart Band که می‌تواند به بیماران دیابتی کمک کند تا بیماری خود را کنترل کنند. همچنین خبرهایی منتشر شده است مبنی بر اینکه WatchOS 4 و IOS11 نیز قابلیت‌ای ردیابی پزشکی جدیدی ارائه خواهند کرد.

سری سوم اپل واچ قرار است اوخر امسال معرفی شود.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن