تکنولوژی

سامسونگ هم بلندگوی هوشمند عرضه می‌کند

با گذشت یک ماه از معرفی بلندگوی هوشمند اپل که HomePod نام دارد، سامسونگ نیز حالا از محصول جدیدش در حوزه بلندگوهای هوشمند پرده برداشت. طبق گزارش The Wall Street Journal، این شرکت سازنده سخت‌افزار کُره‌ای، در حال توسعه محصول جدیدی است که همراه با دستیار هوشمند صوتی Bixby ( که برای اولین همراه با گلکسی اس 8 معرفی شد)عرضه می‌شود.

سامسونگ، این دستگاه را فعلا Vega  صدا می‌زند و تقریبا یک سال مشغول توسعه آن بوده است. در حال حاضر هیچ تاریخی برای معرفی این بلندگوی هوشمند در نظر گرفته نشده است که شاید به دلیل این باشد که دستیار هوشمند بیکسبای فعلا امکان برقراری ارتباط از طریق زبان انگلیسی را ندارد و به علاوه هنوز در بازار کشورهایی همچون آمریکا نیز عرضه نشده است.

جالب است بدانید سامسونگ قبلا نیز چندین بلندگوی هوشمند طراحی و عرضه کرد که تجربه‌های چندان موفقی از آب در نیامدند. طبق گزارش وال استریت ژورنال، این بلندگو عملکردی مشابه بلندگوی اکو مجهز به الکسای شرکت آمازون  دارد و به کاربر این امکان را می‌دهد که با استفاده از دستورات صوتی موسیقی پخش کند، سوال بپرسد و دیگر گجت‌های هوشمند موجود در خانه را کنترل کند.

علاوه بر بلندگوی اکو، گوگل هوم مجهز به دستیار هوشمند کورتانا نیز در میدان رقابت حضور دارد که قرار است پاییز امسال عرضه شود. شرکت اپل نیز اخیرا Apple HomePod را معرفی کرده است که قرار است دی ماه عرضه شود. با وجود رقبای قدرتمندی مانند آمازون، اپل و مایکروسافت، سامسونگ قطعا برای دیده شدن محصولش باید سخت تلاش کند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.