تکنولوژی

جیندالایی؛ موبایلی از کره شمالی

چه کاربر آیفون باشید چه اندروید حتما شباهت‌های زیادی بین موبایل خودتان و موبایل جدیدی که در کره شمالی ساخته شده است می‌بینید. موبایلی که کره شمالی به تازگی معرفی کرده است جیندالایی 3 نام دارد که خیلی‌ها معتقد هستند از آیفون‌های شرکت اپل کپی شده است.

ساخت موبایل توسط کشوری مثل کره شمالی موضوع جالبی است و جالب‌تر اینکه موبایل جدید این کشور بهبودهای قابل توجهی داشته است و از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بسیار به موبایل‌های پرچمدار نزدیک شده است. Jindallae 3 در ماه مارس معرفی شده اما تصاویر آن به تازگی منتشر شده است. این موبایل در دو رنگ سفید و مشکی به بازار عرضه می‌شود. به گفته کارشناسان این موبایل شباهتی زیادی به آیفون 6اس و گلکسی اس 7 اج دارد.

این موبایل جدید به صورت پیش‌فرض شامل اپلیکیشن‌هایی مانند مرورگر اینترنت، نرم‌افزار عکس، ماشین حساب و یک بازی کره‌ای است.

جیندالایی اولین موبایل هوشمند تولید شده توسط کره شمالی نیست اما شاید بهترین محصول این کشور باشد. سال 2013 شرکت آری‌رنج اولین موبایل این کشور را با سیستم‌عامل اندروید تولید کرد که البته یک تبلت در ابعاد آی‌پد بوده، 8 گیگابایت حافظه داخلی و 1 گیگابایت حافظه رم دارد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا