تکنولوژی

تصادف تسلا مدل X Founder

پس از نابودی تعدادی خودروی تسلا در یک آتش‌سوزی که اوایل همین ماه رخ داد، ظاهرا یک دستگاه دیگر از خودروهای این شرکت البته از مدل کمیاب X Founder اینبار در سانحه‌ای نسبتا عجیب از بین رفته است. خوشبختانه در این تصادف نیز همانند حادثه آتش‌شوزی، کسی آسیب ندیده است و تمامی خسارات غیرجانی بوده‌اند اما با این‌حال این خودروها الکتریکی هستند و اخبار تصادف آنها کمی ناخوشایند است.

هفته گدشته یکی از خودروهای مدل X Founder شرکت تسلا پس از برخورد با دیواره سنگی کنار جاده، با خسارت‌های شدیدی روبرو شده است. مدیرعامل وبسایت کانادایی Rouleeleqtrique که اخبار مرتبط با خودروهای الکتریکی را به رسانه‌های محلی اعلام می‌کند، سال گذشته از طرف شرکت تسلا برنده یک دستگاه خودروی تسلا مدل X Founder شده بود گه متاسفانه هفته‌ی گذشته دچار این سانحه شد. این مدل خودوری شرکت تسلا تنها برای تعداد محدودی از افراد داخل شرکت تسلا ساخته می‌شود که از جمله این افراد می‌توان به ایلان ماسک مدیر عامل شرکت و چند تن از سرمایه‌گذاران اصلی و مقامات شرکت اشاره کرد. با این وجود Juteau یکی از معدود افراد خوش شانسی بود که موفق به تصاحب این مدل کمیاب خودروی شرکت تسلا شده بود.

اما هفته‌ی گذشته هنگامی Juteau در حال رانندگی با این خودروی کم‌یاب شرکت تسلا بود، ناگهان خودرو از مسیر خود منحرف شده و در ادامه با دیواره‌های سنگی کناره‌ی جاده شدیدا برخورد کرد. او فکر می‌کند که خودرو را در حالت اتوپایلوت قرار داده است که خیلی هم از این قضیه مطمئن نیست. او در وبسایت خود حادثه را اینگونه شرح داد: “تصور می‌کردم خودرو را در حالت اتوپایلوت قرار داده‌ام که هنوز هم مطمئن نیستم که این کار را صد در صد انجام داده باشم. سپس برای عوض کردن موزیک یک لحظه سرم را به پایین خم کردم و هنگامی که بالا را نگاه کردم، تقریبا نصف ماشین از جاده خارج شده بود. سریعا فرمان را گرفتم تا ماشین را از برخورد با دیواره کنار جاده حفظ کنم اما متاسفانه کار از کار گذشته بود. همه چیز خیلی سریع و در یک چشم به‌هم زدن اتفاق افتاد”.

ناگفته نماند که او با سیستم اتوپایلوت کاملا آشنایی دارد و مسئولیت این تصادف را حتی اگر سیستم اتوپایلوت نیز روشن بوده، باز هم به عهده گرفته است. او تصاویری از خودرو پس از حادثه را منتشر کرده است که در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

Juteau می‌گوید پس از برخورد کمی تکان خوردم اما از لحاظ فیزیکی هیچ آسیبی ندیدم. ایربگ‌های به‌کار رفته در بدنه‌ی خودرو از قسمت‌های جلو و کناره باز شدند تا کاملا مانع آسیب‌های احتمالی شوند.

این خودرو در حال حاضر در Bugatti Montreal، تنها تعمیرگاه مورد تایید تسلا در شهر کوئبک قرار دارد و در حال بررسی است. او امیدوار است که خودرو آسیب جدی ندیده باشد اما خیلی از این قضیه مطمئن نیست. Juteau در پایان گفت هنگامی که متوجه شده خودروی او تنها خودوری مدل X Founder آسیب دیده در کل کانادا است، دچار ضربه روحی شده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن