تکنولوژی

پاسخ ایرانسل : چرا بسته‌های اینترنت حجیم حذف شده‌اند؟

چند روز قبل در خبری نوشتیم که حذف سروصدای بسته‌های اینترنت ایرانسل سروصدای کاربران را بالا برد وحالا ایرانسل به این موضوع پاسخ داده است. 

در مطلبی که روابط عمومی ایرانسل در این باره در اختیار آی تی ایران گذاشته آمده است : بسته‌های پرحجم اینترنت همراه ایرانسل، بسته‌های دیتای منحصربه فردی بودند که پیرو دستور معاونت نظارت و اعمال مقررات «سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی»  از سبد بسته‌های دیتای ایرانسل حذف شده‌اند.

روابط عمومی ایرانسل در ادامه اضافه می‌کند : دی‌ماه 1395 «کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات» در مصوبه  شماره 249 خود، کف تعرفه اینترنت همراه را به ازای هر گیگابایت ۳ هزار تومان درنظر گرفته است. همینطور پیرو این مصوبه محدودیت‌هایی نیز برای ارائه طرح‌ها و بسته‌های تشویقی توسط اپراتورهای غالب دیده شد. بر این اساس، اپراتورها نمی‌توانند سالانه بیش از هشت طرح تشویقی را به مشترکان خود ارائه دهند و مدت هر طرح نیز نباید بیشتر از سه ماه باشد. بر اساس این مصوبه، «طرح تشویقی» به طرحی گفته میشود که قیمت آن کمتر از کف تعرفه تعریف شده باشد. 

در انتها ایرانسل در پاسخ خود گفته است : در این رابطه، ایرانسل با سنجش تغییر ذائقه مخاطبان و فراگیری استفاده از اینترنت نسل‌ 4 و 4.5 ثابت و در راستای مشتری مداری هرچه بیشتر، اقدام به ارائه بسته‌های جدید ترکیبی LTE و TD-LTE کرده است که بر این اساس مشترک به ازای هر گیگ اینترنت ۱۵۰۰ تومان پرداخت خواهد کرد.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا