تکنولوژی

محافظ صفحه نمایش موبایل نخرید

بسیاری از کاربران علاقه زیادی دارند که برای گوشی‌های گران قیمت خود کاور محافظ تهیه کنند اما اگر صاحب گلکسی اس 8 و یا گلکسی اس 8 پلاس هستید، کاورهای محافظ صفحه نمایش نخرید. پرداخت 50 دلار برای تکه‌ای پلاستیک که به روی صفحه نمایش می‌چسبد کار چندان عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد. این نوع از محصولات جدیدا در بازار محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند ولی کاربرد چندانی ندارند و به نوعی کلک پول محسوب می‌شوند.

اما چرا؟

بیشتر گوشی‌هایی که جدیدا به بازار آمده‌اند مانند آیفون 7 و گوگل پیکسل، دارای صفحه نمایشی هستند که حاشیه‌های خمیده دارد و بیشتر محافظ‌های صفحه‌ای در بازار وجود دارد، فقط قسمت اصلی صفحه را پوشش می‌دهند و حاشیه‌ها بدون پوشش باقی می‌مانند. دلیل آن هم روشن است، زیرا چسباندن کاور به روی قسمت خمیده صفحه، ظاهر گوشی را چندان زیبا نمی‌کند و همچنین کاور به صورت کامل به صفحه نمی‌چسبد. شرکت‌های سازنده لوازم جانبی، راه‌های مختلفی برای حل این مشکل پیدا کردند. برخی از محافظ‌های صفحه، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قسمت‌های کنار آنها، با حاشیه‌های دستگاه هم رنگ است و چسب مورد استفاده فقط روی قسمت‌های حاشیه‌ایی کاور وجود دارد و قسمت‌هایی که روی صفحه نمایش قرار می‌گیرند، چسب ندارند. این راه تا حدودی مشکل را حل کرده است اما در این شیوه، زیر صفحه نمایش حباب هوا ایجاد می‌شود که از حساسیت لمسی صفحه نمایش می‌کاهد.

همین حالا کاورهای محافظ صفحه Zagg برای گلسکی اس 8 در بازار وجود دارند که با قیمت 50 دلار به فروش می‌رسد. با وجود اینکه کل این کاور شفاف است اما حباب‌های هوا به راحتی زیر صفحه نمایش ایجاد می‌شود. بیشتر کاربرانی که بازخورد خرید این محصول را اعلام کرده‌اند، از خرید خود ناراضی بودند و امتیاز این محصول در وبسایت Best Buy چندان بالا نیست. اگر برای خرید محافظ صفحه همچنان مُصر هستید بهتر است به نمونه‌های سنتی‌تر رجوع کنید که قطعا بسیار ارزان‌تر هستند. وب سایت ورایزن نوعی از کاور صفحه گلکسی اس 8 انحصاری خود را به فروش می‌رساند که تمام سطح صفحه نمایش گوشی را می‌پوشاند و بسیار ارزان‌تر است.

ساخت یک محافظ صفحه مخصوص صفحه‌های نمایش با گوشه‌های خمیده برای بساری از شرکت‌ها چالش به حساب می‌آید و بهتر است برای عرضه یک محصول مقرون به صرفه و کاربردی مدتی منتظر بمانید و یا اصلا از محافظ صفحه استفاده نکنید!

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن