تکنولوژی

گپی با مخاطبان آی تی ایران وسط تعطیلات نوروزی

سلام . نوروز مبارک باشه 🙂 

خیلی کوتاه وسط استراحت یا سفر نوروزی چند کلمه با مخاطبان همیشگی آی تی ایران: 

در سالی که گذشت یکی از موفق‌ترین سالهای آی تی ایران را شاهد بودیم. چه از جهت بازخورد و چه از جنبه میزان نفوذ و توجه مخاطبان  سال ۹۵ یک نقطه عطف برای این سایت به شمار می‌آید و این توجه را بی شک مدیون نگاه ارزش محور مخاطبانمان هستیم. آی تی ایران هرچند یک سایت تحلیلی و ارایه دهنده اخبار و گزارش‌های تکنولوژی است اما در واقعیت یک بستر برای آشنایی، دوستی و نزدیکی ما  با بسیاری از بهترین متخصصان و موفق‌ترین شرکتهای تکنولوژی در ایران و جهان بوده و تلاش می کنیم در سال جدید هم ضمن بازنمایی جریان خلاق تکنولوژی در ایران همین رویه حرفه‌ای را ادامه بدهیم. 

 در این ۱۴ سالی که از عمر نخستین سایت اخبار و گزارش‌های تکنولوژی ایران می‌گذرد همواره تلاش کرده‌ایم این سایت را به مرجعی مستقل برای محتوای خبری و رسانه‌ای تکنولوژی درایران  تبدیل کنیم و میزان استفاده از محتوای ما توسط رسانه‌های دیگر نشان دهنده موفقیتمان بود و خوشحالیم که سایتهای بسیاری هم که بعد ازما متولد شده‌اند همین مسیر را در پیش گرفته‌اند و امروزه بخش رسانه‌های تکنولوژی به یک میدان بزرگ رسانه‌ای در فضای آنلاین تبدیل شده است. 

حمایت از بخش خصوصی، نقد منصفانه و تحلیل عملکردهای کلان سیاست‌گذاری آی تی در کشور همواره یک مدل برای تولید و انتشار محتوا در آی تی ایران به شمار می‌آمده است. 

یکی از مهم‌ترین واکنش‌ها به مطالب آی تی ایران را در سال قبل از جانب رییس جمهور روحانی  شاهد بودیم که به یک خبر ما با اکانت توییترشان پاسخ داد و پیگیری هم کرد. 

امسال همچنین پوشش ویژه‌ای از نمایشگاه تکنولوژی CES 2017 داشتیم و از نزدیک گزارشهای متعددی چه به صورت ویدیو و چه متن و تصویر از بزرگترین رویداد تکنولوژی جهان در اختیار مخاطبان گذاشتیم. به جز این انبوهی از رویدادهای خارجی و داخلی را به طور زنده پوشش دادیم گزارش‌های اختصاصی متعددی از نمایشگاه‌های داخلی ارایه دادیم که نیازی به تکرارشان نیست. 

سال ۹۵ همچنین استقبال از آی تی ایران در شبکه‌های اجتماعی برای ما غافلگیر کننده بود و نشان دهنده مسیر درستی است که در پیش گرفته ایم تعداد فالوئرهای ما درتوییتر در سال گذشته از مرز ۱۱هزار  گذشت  در اینستاگرام به بیش از ۲۱ هزار فالوئر رسیده‌ایم و در تلگرام نیز حدود ۴ هزار فالوئر در کنار خود داریم. در برخی شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز توجه مخاطبان به ما غافلگیر کننده بوده مثلا در لحظه نگار دومین اکانت از نظر تعداد فالوئر بودیم و همه اینها انتظار را از آی تی ایران بسیار بالا برده و میدانیم در مواردی قادر به پاسخ به حجم سوالات و نیازهای شما مخاطبان نبودیم. 

امسال همچنین بچه‌های آی تی ایران  به کمک برخی دوستانشان پادکست مسیر را ارایه دادند که به یکی از پرشنونده‌ترین پادکستهای سایت شنوتو در سال گذشته تبدیل شد. 

حجم رویدادها و اخبار با توجه به انفجار استارتاپی در کشور ما و در جهان و رشد زیرساختهای ارتباطی مثل 4G و 3G موجب شده که روز به روز مخاطبان سخت‌گیرتر و آگاه‌تر باشند و راضی نگاه داشتن مخاطبان کار ساده ای نیست.

از این گزارش کوتاه بگذریم. برای سال جدید هم برای شما و هم برای همه تیم آی تی ایران روزهای موفقی را آرزو می‌کنیم و منتظر آی تی ایرانی متفاوت‌تر در سال جدید باشید.

تعطیلات خوش بگذره و به استراحت ادامه بدین و کاشکی هر روز بود روز نوروز

تیم آی تی ایران 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا