تکنولوژی

سهام اسنپ عرضه شد

شرکت اسنپ، سازنده برنامه اسنپ‌چت امروز اعلام کرد که ارزش هر یک از سهام این شرکت به 17 دلار رسیده است و ارزش این شرکت را هنگام عرضه اولیه سهام به 3.4 میلیارد دلار می‌رساند. اسنپ از امروز در بورس اوراق بهادار نیویورک برای اولین بار سهام خود را تحت نام اختصاری  SNAPبرای فروش قرار خواهد داد. عرضه اولیهٔ سهام یا  Initial Public Offeringsکه به اختصار با IPO نشان داده می‌شود عبارت است از اولین فروش سهام توسط یک سهامی خاص که طی آن به یک سهامی عام تبدیل می‌شود.

اسنپ اولین اخبار مربوط به سهام خود را در ماه فوریه منتشر کرد و ارزش هر سهم خود را بین  14 تا 16 دلار معرفی کرد و اعلام کرد که قصد دارد 200 میلیون سهم به فروش برساند. این رقم به این معنی است که ارزش این شرکت از 2.8 میلیارد دلار به 3.2 میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد. اما امروز اسنپ ارزش سهام خود را کمی بالاتر از رنج اعلام شده، عرضه می‌کند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، طبق رقمی که سهام این شرکت امروز معرفی می‌شود، ارزش این شرکت 24 میلیارد دلار خواهد بود. جالب است بدانید که شرکت Nutanix، هنگام عرضه اولیه سهام خود، ارزش هر سهم را 16 دلار اعلام کرد که ارزش کلی شرکت را به رقم 237 میلیون دلار در ماه سپتامبر رساند. این رقم، برای عرضه اولیه سهام یک شرکت تکنولوژیک بسیار بالا بود. فیس‌بوک نیز ارزش هر سهم خود را 37 دلار معرفی کرد و در سال 2012، ارزش کلی 16 میلیارد دلار برای این شرکت تخمین زده شد. توییتر نیز با معرفی هر سهم 26 دلار توانست ارزش شرکت خود را در سال 2013 به 1.8 میلیارد دلار برساند.

Evan Spiegel و Bobby Murphy از موسسان شرکت اسنپ هستند و هرکدام تا قبل ازعرضه عمومی سهام این شرکت، کنترل 44.3 درصد از سهام این شرکت را در دست  داشتند. در حال حاضر نیز، دو سرمایه گذار اصلی این شرکت، Benchmark Capital و Lightspeed Venture Partners هستند.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن