تکنولوژی

ایرانسل سهامدار اسنپ شد

شرکت  ایرانسل از سرمایه‌گذاری این اپراتور در شرکت « گروه اینترت ایران» خبر داده است. گروهی که مالکیت برخی کسب وکارهای اینترنتی در ایران را برعهده دارد که موفق ترین آن‌ها شرکت اسنپ است.

حداقل از حدود 6 ماه قبل خبر سرمایه‌گذاری ایرانسل در اسنپ در محافل استارتاپی می‌چرخید ولی در همان زمان ( مهرماه امسال ) سایت تک کرانچ خبر از سرمایه‌گذاری MTN در اسنپ داد. یک روز بعد شرکت اسنپ گفت که سرمایه‌گذاری نه فقط  روی اسنپ که روی « گروه اینترت ایران»  ( شامل شرکتهای اسنپ، بامیلو، زودفود، اسکانو و پین‌تاپین) صورت گرفته است.

حالا با سرمایه‌گذاری ایرانسل در « گروه اینترت ایران»  احتمالا سهم MTN در این شرکت بیشتر هم شده است.

ایرانسل شاید اولین شرکت ایرانی سهامدار « گروه اینترت ایران» باشد. سرمایه‌گذاران این شرکت راکت اینترنت آلمان و MTN آفریقای جنوبی بوده‌اند.  مشخص نیست سرمایه‌گذاری جدید ایرانسل ترکیب سهامداری در این شرکت را چگونه تغییر داده اما در این بیانیه مطبوعاتی نامی از راکت اینترنت نیست. هرمن سینگ مدیر ارشد بخش دیجیتال MTN در مهرماه امسال در به  آی‌تی‌ایران گفته بود: «شرکت ام‌تی‌ان 50 درصد از مالکیت گروه اینترنت ایرانیان (IIG) را در اختیار دارد»

قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در بیانیه خود گفته از روزهای نخست «گروه اینترنت ایران» را رصد کرده و ” شرکتهای شرکت‌‌های زیر مجموعه این گروه همچون اسنپ و زودفود توانستند در مدت کوتاهی جایگاه خود را به عنوان پیشرو در بازار کشور تثبیت کرده و ضمن ارتقای سطح کیفی خدمت‌رسانی به کاربران در زمینه‌هایی همچون سهولت کاربری و صرفه‌جویی، اقبال عمومی در بین هموطنان را نیز به دست آورند.”

ایرانسل که خود حاصل یک سرمایه‌گذاری خارجی مشترک است در زمانی روی اسنپ سرمایه‌گذاری می‌کند که انتقادات نهادهای صنفی سنتی علیه کسب وکارهای اینترنتی بالا گرفته و حتی برخی از آنها تهدید به پلمپ شده‌اند.

همزمان با قلمبر دزفولی هرمان سینگ، مدیرکل دیجیتال شرکت MTN، به عنوان یکی دیگر از سهامداران گروه اینترنت ایران نیز با بیان این که طی دو سال گذشته شاهد رشد چشم‌گیری در گروه اینترنتی ایران بوده است گفت که سرمایه‌‌گذاری انجام شده توسط ایرانسل، به عنوان شریک تجاری ایرانی MTN، «گواهی بر قدرت مدل تجاری و تیم مدیریتی این گروه اینترنتی است.» گروه MTN اپراتوری پیشرو در بازاری در حال رشد است که در 22 کشور در آفریقا و آسیا مشغول به خدمات‌رسانی به 233 میلیون مشترک است.

در هر حال با توجه به همه شرایط حضور ایرانسل به عنوان سهامدار در اسنپ فضای نسبتا مطمئنی را برای ادامه فعالیت این استارتاپ در آینده فراهم می‌کند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا