تکنولوژی

بررسی تسلا مدل P100D

وقتی که سوار خودرویی مانند Tesla Model P100D می‌شوید، قطعا مثل کودکی که اسباب بازی جدید هدیه می‌گیرد هیجان زده می‌شوید و دلتان می‌خواهد به همه دنیا اعلام کنید خودروی شما سرعت 0 تا 100 را فقط در 2.5 ثانیه پر می‌کند. اما برای خیلی‌ها رسیدن به چنین سرعتی طی چنین زمان کوتاهی عملا غیر قابل درک است زیرا هیچ مبنای قیاسی تا کنون نداشته‌اند و فقط باید تجربه کنند تا معنی آن را بفهمند. این افراد باید داخل این خودرو بنشینند و شتاب خودرو را هنگام حرکت با تمام اعضای خود حس کنند. آن زمان است که از شدت هیجان یا می‌خندند و یا از شدت ترس میخکوب می‌شوند.

رسیدن به چنین سرعتی در این زمان کم واقعا باور نکردنی است اما این فقط یک قسمت از جادوی P100D است. در نقاط شهری که تراکم بیشتری وجود دارد مانند شهر سانفرانسیسکو، موقعیت‌های زیادی برای تجربه‌ای مشابه  برنامه Top Gear وجود ندارد و رانندگی با چنین خودرویی می‌تواند یکی از هیجان‌انگیز‌ترین کارهای ممکن باشد.

Model S یک خودروی لوکس فوق‌العاده است که قابلیت‌هایی مشابه خودروهای اصیل آلمانی دارد. تکنولوژی اتوپایلوت خوروهای تسلا را فقط باید در بزرگراه‌ها امتحان کنید. اتوپایلوت یا رانندگی خودکار، استرس حین رانندگی را تا حد زیادی کم می‌کند و همچنین خطر تصادف را نیز کاهش می‌دهد.

آخرین نسخه نرم افزار اتوپایلوت، برای حرکت در بزرگراه محدودیت سرعت قرار می‌دهد و از این به بعد در یک اتوبان 4 لاینه کوچک که دوسمت آن از هم جدا نشده‌اند نمی‌توان از اتوپایلوت سرعتی بیش از سرعت مجاز خواست. این آپدیت نشان می‌دهد که شرکت‌های سازنده بیش از هرچیزی به امنیت ما اهمیت می‌دهند و این بسیار دلگرم کننده است.

به جز آپدیت محدودیت سرعت، دیگر قابلیت‌های Model S همانند Model X این شرکت است. صفحه نمایش بزرگ لمسی 17 اینچی که از طریق آن به راحتی می‌توان همه چیز خودرو را کنترل کرد. برخی از قابلیت‌ها مانند پخش موسیقی و دستورهای صوتی را می‌توان از طریق دستی نیز نجام داد. شرکت تسلا به خلاقیت و نوآوری و همینطور سرعت مشهور است. خودرو برای 5 سرنشین طراحی شده است و صندلی‌های چرمی و راحت و صندوق عقب جاداری دارد.

خودروی Model S P100D در حقیقت سه ماشین است: اول، خودروی تکنولوژیک فوق العاده که با هر بار شارژ مسافتی معادل 315 مایل یعنی حدود 506 کیلومتر را می پیماید و همینطور برای رانندگی در نقاط شلوغ و پر ترافیک نیز کاربردی است. دوم، یک سوپر خودروی اسپرت استثنائی که در چشم برهم‌زدنی سرعت می‌گیرد و سوم، یک خودروی لوکس که در جاده‌ها، راحتی سرنشینان را تضمین می‌کند. مسلما جمع کردن قابلیت‌های سه خودروی متفاوت در یک خودرو، ارزان نخواهد بود. قیمت این خودرو از 134 هزار دلار شروع می‌شود و رقمی نیست که همه توان پرداخت آن را داشته باشند اما تسلا قول داده که مدل های ارزان قیمت‌تری نیز به زودی روانه بازار کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

‫31 دیدگاه ها

 1. 
  عالی است مطلب تصنیف شده توسط شما
  خیلی خوب ایجاد الفت کردن شده است
  و من مطمئن هستم که این پست از باب
  بغایت از وبلاگ نویسان مطبوع است

 2. 
  سلام . کنیز قسم می خورم که این مطلب
  روان است و شاید ابداً کس نتواند پیغام مشابه بوسیله
  این مطلب را اندر وبلاگ فاحش کند برای این که کثرت طولانی است

 3. 
  معنای مطلب ی این مطلب از نظر متعدد
  از افراد کم ارزش و کامل نیست ولی فدایی از مطالب سایت ها و بلاگ ها پیرامون این مطلب در وب
  وجود دارند که می توان از آنها استفاده بهتری داشت

 4. 
  غلام تا بوسیله اوضاع پیغام به این اتساق در اینترنت نخوانده بودم بسیار جذاب و آزگار بود و مقاله جالب شما از باب کثیر از ویزیت کنندگان اینترنت رخیص است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا