تکنولوژی

مخابرات: ADSL منسوخ شد VDSL بگیرید

معاون مخابرات منطقه تهران با توجه به منسوخ شدن خدمات ADSL گفت: جدید ترین روش فعلی اینترنت پرسرعت به مشترکان خانگی با مصرف خاص VDSL است که تا سرعت 70 مگ را ارائه می کند.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه تهران کامران کاظمی معاون تجاری منطقه تهران با اشاره به جدیدترین خدمات مخابرات اظهار داشت: سرویس VDSL تازه ترین روش ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به مشترکان خانگی است که متوسط سرعت 50 مگ تا 70 مگ برثانیه را به مشترکان ارائه می دهد.

معاون بازاریابی و فروش منطقه تهران افزود: با توجه به اینکه سرعت سرویس های معمول خانگی نیاز مشترکان را برآورده می کند این سرویس مناسب کاربرانی است که به واقع به سرعت های بالاتر از عرف خانگی نیاز دارند و برای مثال این سرعت را برای سرویس هایی از جمله IPTV یا دوربین های امنیتی استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکان این سرویس محدود پیش بینی شده گفت: بازاریابی و فروش در این سرویس با مورد مصرف آن هدف گذاری شده است و به ازای 8 میلیون تلفن در حال کار در منطقه تهران و البرز حداکثر 500 هزار مشترک VDSL پیش بینی شده است.

به گفته کاظمی علی رغم منسوخ شدن تکنولوژی ADSL سرویس VDSL هنوز در جهان به عنوان راهکاری کم هزینه و گذرا استفاده می شود و منسوخ شده نیست اما یک سرویس گذراست و روند جهانی ارایه سرویس اینترنت بر روی فیبر نوری است.

مخابرات از قیمت و تعرفه‌های این سرویس خبری منتشر نکرده است.

منبع : روابط عمومی مخابرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا