تکنولوژی

شکستن صفحه نمایش آیفون 7 و یا 7 پلاس

همه ما تجربه زمین انداختن گوشی خود را داریم که معمولا به خیر می گذرد اما زمانی هم هست که در اثر ضربه سنگین ممکن است صفحه نمایش گوشی، ترک بردارد و یا بشکند.

خبر خوش برای آیفون داران این است که اپل در این مورد هوای کاربران خود را داشته است. شکسته شدن صفحه گوشی آنقدر شایع است که این شرکت تصمیم گرفته برای تعویض صفحه‌های نمایش ترک خورده، از مشتریان خود هزینه‌ایی زیادی دریافت نکند. 

اما در صورت مواجهه باصفحه نمایش شکسته آیفون ارزشمندمان چه کنیم؟

۱ – بهتر است خونسرد باشید.آخر دنیا نشده است! اگر ترک روی صفحه نمایش جزئی است و اختلالی در عملکرد دستکاه ایجاد نمی‌کند ، می‌توانید تعمیر آن را عقب بیاندازید. می‌توانید از یک محافظت کننده صفحه نمایش استفاده کنید تا از گسترش ترک جلوگیری شود و هنگام کشیدن انگشتتان روی صفحه، دست خود را نبرید.

۲ – بهترین پیشنهاد این است که به یک مرکز خدمات اپل مراجعه کنید(البته در ایران چنین مرکزی وجود ندارد). اگر کاربر Apple Care + داشته باشد، معمولا تعمیر صفحه نمایش آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، ۲۹ دلار هزینه خواهد داشت اما خب هزینه خود Apple Care +  هم ۱۲۹ دلار است که تعمیر 2 بار شکستن صفحه نمایش در هر دستگاه را پوشش می‌دهد. که با این حساب ، هزینه تعمیر صفحه شکسته، چیزی معادل ۱۵۸ دلار خواهد داشت. بدون داشتن AppleCare + ، هزینه تعمیر شکسته شدن صفحه ۱۲۹ دلار  برای آیفون 7 و ۱۴۹ دلار برای آیفون 7 پلاس خواهد بود.

۳ – می توانید از تعمیرکاران دیگر استفاده کنید(که پیشنهاد نمی شود)

 

سرویس تعمیر صفحه نمایش شکسته شده آیفون شرکت اپل تقریبا بسیار ارزان تمام می‌شود.اما زمانی هم هست که ممکن است دسترسی به مراکز خدماتی اپل امکان پذیر نباشد. تعمیر کاران آزاد ممکن است برای تعمیر شیشه شکسته گوشی شما مبلغی کمتر از 129 یا  149 دلار بگیرند، اما تا انجا که می‌توانید این ریسک را نپذیرید زیرا ممکن است دستگاه شما هنگام تعویض قطعات، آسیب‌های جدی تری ببیند و پیامدهای بعدی آن به مراتب بیشتر باشد. یکی از این تغییرات استفاده از صفحه نمایش غیر استاندارد است ( که تعمیرکاران اپل با قیمت پایین آن را تهیه می‌کنند)  که باعث عدم کارآیی مناسب صفحه نمایش در آینده می‌شود. بنابراین برای تعمیر صفحه نمایش گوشی اپل ارسال به فروشگاه اپل در خارج از کشور بهترین روش است. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا