تکنولوژی

موفقیت روبات‌های دانشگاه خواجه‌نصیر در مسابقات IMAVS چین

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی ( KN2C) در مسابقات جهانیIMAVS چین، که مهمترین مسابقات جهانی روبات‌های پرنده) است، موفق به کسب مقام اول شد. تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر توانست در مهمترین مسابقات جهانی روباتیک به‌عنوان برترین تیم انتخاب شود.

مسابقات جهانیIMAVS چین، امسال از 17 تا 21 اکتبر در پکن برگزار شد و تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر‌الدین طوسی در کنار سه تیم دیگر دانشگاهی به نمایندگی از کشور ایران در این مسابقات حضور پیدا کردند. تیم دانشگاه خواجه نصیر مقام اول و تیم‌هایی از کشور هلند و مکزیک به ترتیب دوم و سوم شدند. این تیم تا به‌حال بهترین عملکرد را در بین رقبای خود

در حوزه کنترل روبات‌های پرنده در فضای بسته(InDoor) داشته‌اند. این تکنیک که در آینده می‌تواند سرمنشا تحول بزرگی در حوزه حمل‌ونقل کالا و بسته‌های پستی باشد ، برای بسیای از صنایع حایز اهمیت است.

حمید رضا تقی راد، سرپرست تیم اعزامی دانشجویان تیم KN2C می‌گوید: « در این مسابقات خودگردان کردن حرکت روبات ها و تهیه نقشه سه بعدی مکان هم‌زمان با حرکت هوشمند روبات از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.» او ادامه داد: « موفقیت این دانشجویان، نشان‌دهنده تلاش، پشتکار و برنامه‌ریزی دقیق آنهاست.»

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در سال ۱۳۸۴ کار خود را با طراحی روبات‌های امدادگر آغاز کرد و حالا با ۲۸ عضو فعال، در حوزه‌ روبات‌های عمودپرواز، امدادگر و فوتبالیست مشغول به فعالیت است. این گروه همچنین روی طراحی و ساخت روبات‌های مین‌یاب، کن ست و میکروموس نیز تجربیاتی دارد. 

گفتنی است این تیم با حمایت بامیلو در  این مسابقات شرکت کرده بود. 

منبع : روابط عمومی بامیلو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا