تکنولوژی

آی‌فون 6s پرفروش‌ترین موبایل جهان

آی‌فون 6s با بدست آوردن سهم 4.2 درصدی از بازار جهانی فروش گوشی‌های هوشمند، عنوان پرفروش‌ترین گوشی جهان در بازه زمانی می تا ژوئن سال جاری را به خود اختصاص داد. به گزارش وب‌سایت فون‌آرنا، این گوشی هوشمند در سه‌ماهه منتهی به ماه ژوئن، با بدست آوردن سهم 11 درصدی از بازار، پرفروش‌ترین گوشی هوشمند آمریکا هم لقب گرفته است. نکته قابل توجه اینکه آی‌فون SE با بدست آوردن سهم 5 درصدی از بازار، پس از گلکسی S7 سامسونگ (با ثبت سهم 9 درصدی از بازار) در جایگاه سوم پرفروش‌ترین گوشی‌های آمریکا قرار دارد. آی‌فون 6 هم 4.1 درصد از مجموع فروش گوشی‌های هوشمند در این کشور را به خود اختصاص داده و در جایگاه ششم قرار دارد. در بازار جهانی، در بازه زمانی می تا ژوئن، پس از آی‌فون 6s با سهم 4.2 درصدی از بازار فروش گوشی‌های هوشمند، آی‌فون 6 و گلکسی S7 به ترتیب با بدست آوردن سهم 2.7 و 2.5 درصدی از بازار، در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

در بازه زمانی آوریل تا ژوئن، iOS سهم خود از بازار سیستم‌عامل‌های ویژه گوشی‌های همراه در ایالات متحده آمریکا را با افزایش 1.2 درصدی به 31.3 درصد رسانده است. اندروید با کاهش 0.6 درصدی حالا 65 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و البته همچنان پیشتاز این بازار است. ویندوز، 2.4 درصد و بلک‌بری هم 0.4 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. سیستم‌عامل اندروید در کشور چین موفق به ثبت رکورد جدیدی شده و در سه‌ماهه دوم سال جاری، 85 درصد از سهم بازار را به دست گرفته است. در این کشور، برند هواوی 27.6 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد. شیائومی با 18.5 درصد و اپل با 14.3 درصد در مکان‌های بعدی قرار دارند.

در بازار بریتانیا، در سه‌ماهه دوم شاهد رشد خیره‌کننده 5.8 درصدی سهم iOS از بازار  پلتفرم‌های ویژه گوشی‌های هوشمند بودیم. با وجود این، اندروید با سهم 57.3 درصدی در مقابل سهم 38 درصدی iOS، همچنان پیشتاز این بازار است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا